Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
68544 odwiedzin | wpisów: 45, komentarzy: 62, artykułów: 117, obserwuje: 37

Aranżacja ściany nad blatem kuchennym. Co wybrać?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ściana nad kuchennym blatem to newralgiczne miejsce w kuchni, wymaga dobrego i wytrzymałego materiału. To szczególny punkt narażony na wilgoć, plamy tłuszczu czy wysoką temperaturę. Co więc wybrać?


Oczywiście wariantów jest całe mnóstwo: klasyczne płytki, tradycyjne szkło, farba, cegła czy nowoczesne laminaty. Jedno jest pewne – warto dobrać produkt, który sprosta trudnym warunkom i estetycznie będzie współgrał z naszym pomieszczeniem

Jeśli dobrze czujemy się w ciepłych i przytulnych wnętrzach możemy zastanowić się nad cegłą lub płytkami. Bardziej nowoczesne wnętrza pozwolą nam na zastosowanie takich materiałów jak szkło, farba tablicowa czy beton. Obecnie modne kolory to jasne odcienie takie jak biel, szarość oraz kontrastowa czerń.

W przypadku wielu rozwiązań, np. cegła czy beton, konieczna będzie impregnacja – należy to wziąć pod uwagę przed dokonaniem wyboru i liczyć się z dalszą pielęgnacją materiału. Znane kafelki ceramiczne to pomysł, który nadal cieszy się popularnością – różnorodność wzorów i kolorów pozwala stworzyć projekt ciekawej kuchni. Minusem tej propozycji jest montaż i demontaż płytek, jak również fugi, w których zbiera się bród. Trwałym, ale i kosztownym rozwiązaniem będzie granit czy marmur, które bez wątpienia nadadzą eleganckiego charakteru naszej kuchni. Również producenci farb prezentują ofertę dostosowaną do „wymagających” pomieszczeń – stosując taką farbę powinniśmy zastanowić się czy nasza ściana jest idealnie wykończona, w przeciwnym razie wszelkie niedoskonałości zostaną podkreślone.

Modnym produktem jest szkło, które będzie oryginalnym pomysłem w prostej formie lub w połączeniu z fototapetą. Choć szkło łatwo utrzymać w czystości, co jest szczególnie ważne przy ścianie nad blatem, trzeba wziąć pod uwagę, że widoczne na nim będą najmniejsze zabrudzenia czy wyschnięte krople wody. Decydując się na ten wybór koniecznie pamiętajmy by wybrać szkło hartowane – mimo wyższej ceny jest bardziej wytrzymałe.

Alternatywą dla tradycyjnego szkła jest ultracienki laminat polimerowy, który wyglądem doskonale imituje szkło, będąc od niego zdecydowanie trwalszym i bezpieczniejszym materiałem. Przewaga tej propozycji widoczna jest również w montażu – polimerowy laminat jest dwukrotnie lżejszy od tradycyjnego szkła, a w dodatku do jego obróbki nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia. Oprócz technicznych aspektów warto spojrzeć na jego funkcjonalność - nieporowata i gładka powierzchnia powoduje, że brud nie ma się gdzie „zaczepić”, co znacznie ułatwia codzienną pielęgnację, a w dodatku można po nim śmiało pisać markerem – chcesz zostawić wiadomość bliskim, a może planujesz listę zakupów – śmiało, pisak w dłoń!


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48469
Liczba wpisów:206205
Liczba komentarzy:871840
Liczba zdjęć:761697
Użytkownicy online:543