Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37

Komfort ciszy - okna chroniące przed hałasem

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Większość z nas odpoczywa najlepiej w ciszy i spokoju. Nasz organizm regeneruje się wtedy najszybciej. Trudno o taki relaks, kiedy nasz dom stoi w miejscu o zwiększonym natężeniu hałasu. Problem ten można rozwiązać poprzez zastosowanie stolarki okiennej o podwyższonych parametrach izolacyjności akustycznej. 

Okna o wysokich parametrach dźwiękoszczelności montuje się  nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w innych obiektach, w których przez dłuższy czas przebywają ludzie, np. w instytucjach pożytku publicznego, pomieszczeniach biurowych, handlowo-usługowych, itp. Aby prawidłowo zaprojektować stolarkę otworową, należy uwzględnić istniejące warunki akustyczne. W miastach korzysta się zazwyczaj z cyfrowych map akustycznych lub, gdy ich brakuje, z operatów akustycznych. Dodatkowo powinno uwzględnić się planowaną zabudowę, która może zmienić otoczenie akustycznie na tyle, że nawet prawidłowo dobrana stolarka może nie spełnić wymagań.

Dźwiękoszczelność okien

Wskaźnik izolacyjności akustycznej okna (Rw) jest to tzw. ważony współczynnik tłumienia hałasów, który określa się w decybelach (dB). Im wartość Rw, podawana dla danego okna, jest wyższa, tym słyszalność hałasu w pomieszczeniach będzie mniejsza. W praktyce jednak wskaźnik Rw wymaga skorygowania go o wskaźniki dotyczące rodzaju występującego w okolicy obiektu hałasu. Pierwszy z nich (określany symbolem C) oznacza spadek zdolności tłumienia tzw. hałasu charakterystycznego, np. pochodzącego z tras szybkiego ruchu. Drugi natomiast (Ctr) dotyczy możliwości zmniejszania natężenia dźwięków, w których dominującymi są niskie tony, jak np. w zgiełku ulicznym w centrum miasta. Wskaźniki C i Ctr mają wartości ujemne. Liczby te dodawane są do współczynnika Rw. Izolacyjność okna przedstawia się zatem w postaci trzech liczb Rw (C;Ctr).

Okna standardowe a okna dźwiękoszczelne

Produkowane obecnie standardowo okna mają współczynnik Rw na poziomie 32 – 35 dB. Takie okna z powodzeniem nadają się do zastosowania w budynkach usytuowanych na terenach wiejskich lub na odległych peryferiach miast. W przypadku lokalizacji np. w pobliżu obwodnicy miasta, torów kolejowych, lotniska – konieczne jest zastosowanie stolarki otworowej o wyższych parametrach izolacyjności akustycznej (o Rw na poziomie przynajmniej 40 dB). Aby okna były w stanie skutecznie chronić przed niepożądanymi dźwiękami, dobiegającymi z zewnątrz, należy posłużyć się wynikami z pomiaru natężenia hałasu występującego w danej okolicy. Wówczas producent stolarki jest w stanie odpowiednio dobrać rozwiązania i zaprojektować okna do istniejących potrzeb.

Okna REHAU – komfort ciszy we wnętrzach

Systemy okienne oferowane przez firmę REHAU pozwalają na wyprodukowanie okien i drzwi spełniające zarówno podstawowe, jak i najwyższe wymagania izolacyjności akustycznej. Dobór okien i drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej musi uwzględniać wiele kryteriów technicznych. Z tego powodu zaprojektowanie stolarki należy powierzyć producentom posiadającym fachową wiedzę. Przekazane producentowi niezbędne informacje dotyczące okien, w tym odnośnie lokalizacji obiektu, pozwolą w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek. Niekiedy etap wyceny trzeba będzie nawet powtórzyć, gdy okazałoby się, że w niedalekiej odległości przebiegają drogi o dużym natężeniu ruchu, których nie uwzględniono podczas projektowania. Wiadomo, że w przypadku obiektów zlokalizowanych w pobliżu autostrad zasadne jest stosowanie okien o jak najlepszej izolacyjności akustycznej.

Osiągnięcie wysokich parametrów ochrony akustycznej możliwe jest m. in. w nowych oknach SYNEGO firmy REHAU. Dzięki dużej głębokości profili (wynoszącej 80 mm) oraz poprzez właściwy dobór oszklenia, okna SYNEGO uzyskują współczynnik izolacyjności akustycznej  Rw = 46 dB. Okna o takich parametrach nie tylko zwiększają komfort mieszkania, ale także poprawiają samopoczucie domowników, stwarzając dla nich idealne warunki do wypoczynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat okien, które zapewnią Tobie i Twojej rodzinie komfort i ciszę? Informacje te znajdziesz tutajStatystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:52440
Liczba wpisów:207834
Liczba komentarzy:883016
Liczba zdjęć:767760
Użytkownicy online:556