Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
77884 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 126, obserwuje: 37

Kolor okien w Twoim domu

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

KALEIDO WOODEC – nowe okleiny idealnie imitujące drewno

Biały kolor w przypadku okien i drzwi staje się przeżytkiem. Skutecznie konkurują z nim odcienie brązowe i beżowe, nawiązujące do naturalnej kolorystyki drewna. Przy nich oczy odpoczywają, a z drugiej strony chętniej zatrzymują się na stonowanych powierzchniach, wysyłając do podświadomości sygnał o dobrym odbiorze obserwowanego obiektu.

Kolorów wiernie oddających naturalne barwy i strukturę drewna nie mogło zatem zabraknąć w ofercie REHAU. Nowa seria oklein KALEIDO WOODEC, dedykowanych oknom PVC, pojawiła się na rynku po udanym debiucie na targach okiennych Fensterbau Frontale w Norymberdze. Osoby, które po raz pierwszy miały okazję zetknąć się z nowym produktem, stwierdzają jednogłośnie, iż teraz nie tylko nie można odróżnić okna z PVC od drewnianego, ale nawet z bliska, dotykając je… sądzimy, że gładzimy drewno! Na pierwszy ogień poszły trzy ciekawe, dotąd bardzo rzadko spotykane  kolory – Turner Oak malt, Sheffield Oak concrete oraz Sheffield Oak alpine.

Nowe okleiny mogą być zastosowane zarówno w budownictwie współczesnym, obiektach użyteczności publicznej, domach o ponad wiekowej historii, a nawet w budynkach zabytkowych. Projektanci okien podkreślają przy tym, że te kolory korzystnie wpływają na wizualny odbiór okien o nietypowych kształtach – jak np. półokrągłych czy trójkątnych. Będą one nie tylko pasowały do elewacji, ale też odpowiednio współgrały ze światłem i cieniem. 

Okleina okienna – a co to takiego?

Folie dekoracyjne, czyli inaczej okleiny, to sprawdzony sposób na nadawanie ciekawej kolorystyki i struktury powierzchni oknom i drzwiom z PVC. Samo ich nanoszenie odbywa się w następujący sposób: na folii umieszczany jest klej, po czym nakładana jest ona z wielką precyzją na profil. W zależności od modelu okleiny, uzyskujemy produkt o idealnej gładkości, albo z powierzchnią fakturowaną. Ciekawostką jest też fakt, że okleinowanie można prowadzić tylko na jednej stronie okna lub obustronnie – nawet w dwóch odmiennych kolorach.

Okna inspirowane naturą

Wróćmy do natury. Inspiracja nią stworzyła projektantom oklein drewnopodobnych KALEIDO WOODEC możliwość połączenia walorów estetycznych drewna i wieloletniej trwałości PVC. Otrzymujemy w efekcie okno wyglądające idealnie jak drewniane, ale jednocześnie odporne na słońce, mróz, deszcz, kurz, czy upływ czasu. Dotykając matowej okleiny z głęboko tłoczoną strukturą prawdziwego drewna, mamy wrażenie, że pod palcami wyczuwamy słoje dębu… Tak wiernie jego wygląd i kolorystykę  imituje nowa okleina (plus dwa odcienie rozjaśnione). Zwróćmy też uwagę na walor łatwej konserwacji takich okien. Są one dużo łatwiejsze w utrzymaniu niż w przypadku drewna. Wystarczy tutaj szmatka i woda.

Żyj kolorowo!

Nie tylko projektanci i architekci z zadowoleniem przyjmą zapewne informację, że okleiny drewnopodobne KALEIDO WOODEC nie są jedynymi ciekawymi i chętnie wybieranymi okleinami. REHAU posiada bowiem w swojej ofercie jeszcze blisko sześćdziesiąt innych wzorów – równie efektownych i sprzyjających przygotowaniu niepowtarzalnego designu okien, czy drzwi. Szeroka gama kolorów, połączona z paletą struktur powierzchni, daje niemal nieograniczone możliwości przełożenia marzeń na rzeczywistość. Sięgajmy zatem nie tylko po wzory drewnopodobne, ale i po kolory jednolite, czy odcienie metaliczne. Jednocześnie dodając do tego innowacyjne tworzywo kompozytowe RAU-FIPRO, zastosowane w profilach GENEO, otrzymujemy możliwość stworzenia okien i drzwi niepowtarzalnych – o wymiarach i kształtach dotąd niespotykanych.

Chcesz wiedzieć więcej o kolorystyce okien PVC – zajrzyj na naszą stronę!Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:53483
Liczba wpisów:208795
Liczba komentarzy:885290
Liczba zdjęć:773144
Użytkownicy online:302