Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Jak zrobić idealną instalację wody pitnej?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »
PORADY: JAK WYKONAĆ IDEALNĄ INSTALACJĘ WODY PITNEJ?
blog budowlany - mojabudowa.pl
Przy przemyślanym projektowaniu trwałej, niezawodnej i ekonomicznej instalacji wody pitnej obowiązuje kilka podstawowych reguł:

Wybór właściwych średnic

Spłuczki z przyciskiem "stop" i inne oszczędne rozwiązania przyczyniły się w ostatnich latach do znacznego zmniejszenia zużycia wody. Często wystarczy tylko zastosowanie rury o mniejszej średnicy. Ten jeden krok niesie za sobą wiele korzyści: niewielka ilość wody w instalacji poprawia higienę, a jednocześnie zwiększa komfort użytkowania systemu poprzez szybsze rozprowadzanie wody w instalacji. Dzięki temu czas do chwili kiedy woda o pożądanej temperaturze dotrze do prysznica lub kranu jest znacznie krótszy. System RAUTITAN oferuje rury i złączki we wszystkich powszechnie stosowanych średnicach, co pozwala na dopasowany do indywidualnych potrzeb dobór średnic w instalacji wodnej.

Postaw na nowoczesny typ instalacji

Fragmenty instalacji używane sporadycznie lub wcale mogą stać się źródłem bakterii, które będą stale zanieczyszczały cały system. Podczas projektowania instalacji należy unikać oddzielnych rurociągów do toalet dla gości lub zewnętrznych przyłączy w ogrodzie, jak również rezerw na ewentualną rozbudowę. Ponadto pomieszczenia w nowym budownictwie powinny być tak zaprojektowane, żeby drogi przepływu były jak najkrótsze. Szczególnie efektywne są złączki przelotowe i obieg pierścieniowy, które dzięki systemowi RAUTITAN instalator może bez problemu zamontować tak, aby wymusić cyrkulację również w rzadko używanych elementach instalacji.
Pamiętaj, że woda powinna być w ciągłym ruchu!

Oszczędzaj dzięki izolacji

Jeżeli instalacja wodna nie jest dobrze zaizolowana, a instalacje wody ciepłej i zimnej przebiegają tuż obok siebie, woda może się ogrzewać lub schładzać nawet przy krótkotrwałym przestoju, co sprzyja rozwojowi bakterii. Prawidłowa izolacja redukuje w znacznym stopniu zużycie energii do ogrzewania ciepłej wody. REHAU oferuje fabrycznie izolowane rury RAUTITAN, których zastosowanie wpływa na zmniejszenie kosztów i zapewnia higienę instalacji wodnej .
blog budowlany - mojabudowa.pl

Woda deszczowa - jak ją zagospodarować?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »
Jak uniknąć opłaty za deszczówkę? Jak zagospodarować wodę deszczową w domach jednorodzinnych? Sprawdźcie to w prospekcie REHAU 
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
Prospekt w prosty i czytelny sposób opisuje, jak można wykorzystać skrzynki RAUSIKKO Box w domach jedno- i wielorodzinnych w zakresie zagospodarowania deszczówki. Znajdziecie tam również opis prostej metody badawczej do weryfikacji przepuszczalności gruntu na działce, którą każda osoba jest w stanie wykonać samodzielnie. Tam też znajdziecie formularz obiektowy do wypełnienia i przesłania do Centrum Projektowego CEI firmy REHAU.

więcej informacji