Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Panele tarasowe RELAZZO

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Kiedy już zmęczeni budową, ale niesłychanie szczęśliwi wprowadzacie się do swojego nowego domu, czas pomyśleć o ogrodzie i tarasach

Jeśli nowoczesność, elegancja i minimalizm to wasz styl, z pewnością spodoba się Wam linia produktów REHAU Outdoor Solutions. To kompletny zestaw produktów, idealnie nadających się do zastosowania w nowoczesnym ogrodzie. Taras RELAZZO, plecionka RAUCORD i ekrany odseparowujące (jeśli nie chcesz wzroku sąsiadów na swoim tarasie) - RELAZZO SCREEN to ciekawe rozwiązania do ogrodów i tarasów. 

Parę zalet 

Niezmienny kształt, odporność na warunki atmosferyczne (niech sobie leje, śnieży, wieje - twój taras jest bezpieczny), niesłychanie długa żywotność, łatwa pielęgnacja i brak drzazg (możesz na tarasie robić co tylko chcesz, żadna drzazga ci nie grozi;). Tu możesz dowiedzieć się więcej. 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 


Komentarze (3)
autor:inzyniermarianna  dodano: 2013-11-29 | 12:10:03
Po ostatnim czyszczeniu swojego tarasu miałam kilka drzazg w ręce, więc ta bez-drzazgowość brzmi interesująco...
Tytuł: zaokrąglenia
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2013-12-20 | 12:41:00
czy tym systemem można wykonać taras jak w naszym projekcie (LAWENDA A - pracownia Horyzont)

Chodzi o to, że jest on w części po łuku - można docinać te elementy w ten sposób i jakoś ładnie to wykończyć?

Jaki jest przedział cenowy takiego tarasu w przeliczeniu na 1 m2 ?
Odpowiedź do lawenda-jaslo
autor:rehau  dodano: 2013-12-20 | 13:25:02
Panele Relazzo można ciąć i wykończać specjalną, elastyczną taśmą po łuku. Jeśli znana jest wielkość tarasu, można zrobić wstępną wycenę u jednego z naszych partnerów, mających w ofercie takie panele. Proszę o maila na akademia@rehau.com, prześlemy więcej szczegółów.
I zapraszamy do naszego Mikołajowego Konkursu, szczegóły w poście konkursowym :-)
Specjaliści od polimerów:-) Po pracy też :-)

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

W REHAU pracują specjaliści od polimerów. Zawodowo zajmujemy się zastosowaniem polimerów w zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach do budowy waszych domów, ale po pracy wpadają nam do głowy pomysły na inne zastosowanie PVC :-) I taka na przykład polimerowa, czarna taśma może być wykorzystana jako doskonały pomysł na szybką zmianę dekoracji w pokoju smiley

Doskonale nadaje się do pokoju dziecka, ale świetnie sprawdzi się także w pokoju dorosłych. Taką taśmę kupicie w każdym markecie budowlanym. 

Jeśli ktoś z Was ma pomysł na jej wykorzystanie, prosimy o komentarz - mamy dla Was kilka takich taśm do twórczej pracy smiley

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

zdjęcie: onehappymess.com


Komentarze (5)
autor:klanna  dodano: 2013-11-27 | 13:33:02
proponuje pięciolinię wraz z nutami i kluczem wiolinowym do pokoju muzyka
Odpowiedź do klanna
autor:rehau  dodano: 2013-11-27 | 13:56:53
Dobrze brzmiący pomysł :-)
Proszę wysłać adres do wysyłki taśmy na akademia@rehau.com i zrobić dobry użytek z taśmy :-)
autor:AGAiDAREK  dodano: 2013-11-27 | 15:48:53
a może figury geometryczne do pokoju małego matematyka?
Odpowiedź do AGAiDAREK
autor:rehau  dodano: 2013-11-27 | 16:35:07
Z figur geometrycznych może wyjść świetny wzór - jedynie z kołem może być trudniej:) Również prosimy o adres do wysyłki taśmy (akademia@rehau.com)
autor:inzyniermarianna  dodano: 2013-11-29 | 12:11:36
Taka taśma idealnie nadaje się też do robienia wzorów na meblach, można dzięki temu uzyskać fajny, designerski efekt. Polecam np. wzory z różnych kolorów na nogach od krzeseł.

Czytacie umowy?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

rys. Franek, lat 5 

 

Podpisujecie umowy?

Oczywiście, każdy z nas, budując dom, podpisał co najmniej jedną umowę. Są co prawda tacy Bohaterscy Budowniczy, którzy zlecają prace różnym fachowcom bez podpisania umowy, ale często źle to się kończy. Podpisanie umowy także nie jest gwarancją, że problemy z wykonawcą mamy z głowy.

Zapisy, które nie obowiązują?

Często nie mamy możliwości negocjowania warunków umowy. Nasza rola sprowadza się do jej podpisania umowy … lub odrzucenia jej całości. Często zdarza się, że przedsiębiorca  w umowie narzuca konsumentowi klauzule, które nie będą dla niego korzystne.

I co wtedy?

Zgodnie z Kodeksem Cywilnym, postanowienia, które nie zostały uzgodnione indywidualnie  nie wiążą konsumenta, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszający jego interesy.

Przykłady z życia 

Jak przełożyć na codzienność ten prawniczy język? Spójrzmy na przykłady,  znalezione przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta w umowach z rynku budowlanego.

„Zmiana terminu realizacji zamówienia w granicach 30 dni roboczych nie stanowi podstawy do wysuwania jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Sprzedawcy”

Czyli, drogi kliencie, co z tego, że twoja dostawa okien spóźnia się miesiąc – nic nie możesz zrobić, według producenta okien. Wykonawca nie zapłaci ci żadnej kary, czasem nie powie nawet przepraszam… To oczywiście przykład niedozwolonej klauzuli umownej – co z tego, że przedsiębiorca wpisał sobie do umowy taki zapis, ciebie, jako klienta, on i tak nie obowiązuje.

Inny ciekawy przykład znaleziony w umowach "Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty produkcji." Jeśli twoje okna czy drzwi będą produkowane kilka tygodni, to masz kliencie o tyle skróconą gwarancję. Ciekawe, prawda? I jakże przydatne dla producenta, skraca czas jego gwarancyjnej odpowiedzialności za produkt. Ten zapis jest również klauzulą niedozwoloną i nie może obowiązywać.

Czytajcie swoje umowy dokładniesmiley

 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Farba tablicowa - bo budujemy też dla siebie:-)

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Możliwość pisania na przerwie kredą po tablicy w szkole była dla wielu z nas kusząca smiley ... Teraz w wielu szkołach kredą się już nie pisze ale za to tablice popularne są we wnętrzach. Na jednym ze spotkań firmowych okazało się, że wśród pracowników REHAU jest kilkanaście osób, które stosowały w swoich wnętrzach farbę tablicową. Dziś więc parę porad od tych z nas, którzy już jej używali.

Jest kilku producentów  farb, ale ceny niewiele się od siebie różnią. Taką farbę dostaniecie w sklepach budowlanych albo specjalistycznych z farbami. Zwykle będą to farby różnych firm – inne w marketach i inne w sklepach specjalistycznych.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z reguły producenci obiecują, że litr wystarcza na 10 m2. Nikomu z nas, malujących, nie udało się osiągnąć aż takiej wydajności. Pamiętajcie o tym, że malujemy kilkakrotne  warstwy. Wcześniej przygotowujemy ścianą, odkurzając ją dokładnie i gruntując rodzajem gruntu polecanym przez producenta farby. Kilkoro z nas nie gruntowało ścian – były  już pomalowane wcześniej farbą. Wtedy wystarczyło jej umycie, odłuszczenie i sprawdzenie, czy farba nie pyli i nie złuszcza się.

Najdłużej pomalowaną ścianę ma Magda z działu profili okiennych – już 7 lat jej dzieci rysują, zmywają, rysują, zmywają… I tak w nieprzerwanym cyklu … Przez te lata intensywnego użytkowania farba tablicowa nie wyblakła, ale przydaje się jej czasami przetarcie wodą z odrobiną octu. Inaczej staje się matowa. Przy intensywnym użytkowaniu (czyli wtedy, kiedy tablica ma służyć dzieciom…) możecie założyć, że po paru latach trzeba będzie tablicę nieco odświeżyć. Wtedy w zupełności wystarczy już tylko jednak warstwa farby.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bardzo ważna uwaga – farba po malowaniu jest sucha po około 24 godzinach, ale warto dać jej spokój z rysowaniem kredą przez kolejne kilka-kilkanaście dni. Jeśli więc macie dzieci chętne do użycia kredy od razu na świeżo pomalowanej ścianie – wyślijcie je na czas malowania na wakacje z dziadkami wink Jeśli dzieci są obecne w czasie malowania – pamiętajcie o tym, że farby tablicowe zwykle nie pachną jak fiołki i intensywne wietrzenie w trakcie i po malowaniu jest konieczne. A jeśli dzieci pomagają wam w malowaniu – nie liczcie na to, że ich ubrania będą się potem do czegoś nadawały... 

Można też zrobić sobie w domu ścianę magnetyczno-tablicową. Przed malowaniem farbą tablicową, malujemy ścianę farbą magnetyczną (ma w sobie opiłki metalu). Kilka warstw jest niezbędnych, by trzymały się jej magnesy lodówkowe…

Jeśli już planujecie malowanie ścian taką farbą – róbcie dalekosiężne plany… Zamalowanie takiej farby wymaga sporo pracy. Wie o tym coś Marcin z działu instalacji, który po 3 latach zmienił ustawienie mebli w kuchni i po wielu nieudanych próbach zamalowania czarnej farby tablicowej jaśniejszą farbą… znalazł inne rozwiązanie: „Położyłem na ścianie tapetę… Miałem już dość nanoszenia kolejnej warstwy farby…  A ponieważ moja żona lubi wciąż coś w domu przestawiać, zamiast malować ścianę farbą tablicowa, pomalowaliśmy nią arkusz cienkiej blachy– mam teraz w jednym tablicę magnetyczną i tablicę do pisania listy zakupów…”

Kasia malowała stare meble, takie zwykłe, laminowane. Wyszło super – wystarczyło je zmatowić i pomalować najpierw specjalnym podkładem – starterem, który oferują firmy produkujące farby.

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Do malowania idealny jest wałek z krótkim włosiem. Im krótsze, tym tablica wyjdzie nam gładsza.

Minusy – pylenie kredy. Jeśli używacie swoich tablic często, liczcie się z tym, że pył od kredy będzie w okolicy... Są też takie mazaki do pisania po tablicach, droższe niż kreda, ale za to nie pylą. I ponoć są też kredy bezpyłowe (te kupione przez kilku z nas jako bezpyłowe - pyliły...)

Co REHAU ma wspólnego z farbami tablicowymi? Nic smiley

Oprócz tego, że kilkanaście osób z naszej firmy używało jej przy dekorowaniu swoich domów. Nadal znamy się zdecydowanie lepiej na domach energooszczędnych niż na farbach tablicowych,  ale chętnie będziemy się dzielić z Wami każdą naszą wiedzą, pomocną przy budowaniu i urządzaniu Waszych domów smiley W końcu my też budowaliśmy je dla siebie....

 

Źródła zdjęć: pinterest.com, lovemyearth.blogspot.de, kirsi-uutaloelamaa.blogspot.de 

 


Komentarze (3)
Tytuł: super sprawa
autor:pokuba  dodano: 2013-11-25 | 13:38:07
Mam taką ścianę u siebie w domu i jest to super sprawa :) Dzieciaki mają gdzie malować po ścianach. Zapisujemy tam swoje notatki :) Poszliśmy jednak dalej i pod farbę tablicową daliśmy podkład magnetyczny. Tablica jest jednocześnie magnesem, możemy więc do niej przyczepić jak na lodówkę magnesy, które trzymają rachunki do zapłacenia :)
autor:ariadna2edyta  dodano: 2013-11-25 | 20:45:33
tylko, że ja o farbie tablicowej pisałam w marcu, a nie dzisiaj, proszę sprawdzić datę wpisu. Co do farby to u mnie tez jest najpierw kilka warstw magnetycznej...
Odpowiedź do ariadna2edyta
autor:rehau  dodano: 2013-11-26 | 13:56:39
Tak, widzieliśmy datę wpisu. Ale Pani pomysł nam się podobał i stąd komentarz:-) Dzięki za reakcję.