Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37

Gdzie umieścić budynek na działce?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ciepła lokalizacja budynku czyli jak zminimalizować straty energii

Niewielkie zapotrzebowanie budynku na ciepło można także uzyskać projektując go w taki sposób, by w jak największym stopniu był ogrzewany przez słońce i jak najlepiej chroniony przed działaniem wiatru.

 

Zimą cieplej...

Wybierając działkę i planując na niej rozmieszczenie zabudowy oraz drzew i krzewów, warto zwrócić uwagę, aby zimą nie rzucały cienia na południową fasadę budynku. Ograniczałyby bowiem w ten sposób zyski ciepła, dzięki którym koszty ogrzewania domu mogą być wyraźnie mniejsze.

Właściwe zadrzewienie i zakrzewienie może też korzystnie wpływać na zmniejszenie strat ciepła hamując siłę wiatru. Zimą, przy mroźnym wietrze, drzewa iglaste takie jak świerk czy tuja, rosnące po północnej oraz północno-zachodniej i północno-wschodniej stronie domu (które i tak nie są nasłonecznione) w znacznym stopniu przyczyniają się do ograniczenia strat ciepła. Pomaga w tym umieszczenie drzew blisko ścian, dzięki czemu między nimi a roślinami powstaje strefa o małej ruchliwości powietrza.

 

...i chłodniej latem

Jednak to co jest korzystne zimą, może być przyczyną problemów latem, gdy nadmierne nasłonecznienie i brak chłodzącego oddziaływania przemieszczającego się powietrza prowadzi do nieznośnie wysokiej temperatury w pomieszczeniach. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu także mogą być rośliny. Posadzone od strony południowej drzewa dają cień, który często jest wystarczający do ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem. Niepotrzebne stają się drogie rozwiązania zapewniające chłód, takie jak klimatyzatory. Latem drzewa liściaste potrafią zatrzymać nawet 90 % promieniowania, natomiast zimą, gdy stracą liście, promieniowanie dociera bez przeszkód dogrzewając pomieszczenia. Dodatkowe zyski ciepła zmniejszają tym samym rachunki za ogrzewanie. Ten sposób pozyskiwania energii polecany jest szczególnie w domach pasywnych.

 


Znajdź Mikołaja - konkurs

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

W naszych wpisach i artykułach ukryły się zdjęcia czekoladowego Mikołaja, wędrującego ostatnio po naszej firmie...

Znajdź je wszystkie, spisz tytuły artykułów lub wpisów, w których znalazłeś Mikołaja i wyślij odpowiedź mailem na akademia@rehau.com do 30.12.2013

Jury wybierze spośród poprawnych odpowiedzi trzy osoby i wyśle im paczki ze słodkimi niespodziankami i pysznościami :-) 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
autor:mlenka  dodano: 2013-12-20 | 14:10:24
No mam :-). Wszystkie co do jednego :-). Zabieram się na maila. Słodkie niespodzianki i pyszności na nowy rok w sam raz :-)
Odpowiedź do mlenka
autor:rehau  dodano: 2013-12-20 | 14:33:26
Czekamy:-) I powodzenia! Czekolady nigdy nie jest za dużo:-)

Oczami mikołajka...

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

"Przywieźli mnie w wielkiej paczce. W środku pełno takich samych jak ja czekoladowych mikołajków... Kurier rzucał nami tak, że niejednemu coś pękło... Większość pojechała zaraz potem dalej w kolorowych paczkach... Ja na stacji REHAU zatrzymałem się chwilę dłużej...No i ustawiłem się w kolejce po kawę, przecież człowiek po takiej podróży spragniony jest..." 

 blog budowlany - mojabudowa.pl

Chcecie obejrzeć nasze biuro oczami czekoladowego mikołajka? Zaglądajcie do nas:-)


Komentarze (2)
Tytuł: dom w zielistkach
autor:zona  dodano: 2013-12-18 | 09:37:10
fajny wpis :))
autor:rehau  dodano: 2013-12-19 | 10:07:11
Planujemy mikołajowy konkurs, warto więc zaglądać tu w poszukiwaniu informacji o tym, co słychać u czekoladowego gościa w zielonym kubraczku:-)

U - czyli co?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Współczynnik przenikania ciepła U

Kiedy zaczynamy proces kupowania okien (tak, tak, to cały proces, trwa zwykle sporo czasu...) - sprzedawcy zasypują nas osiągnięciami swoich okien, opowiadając o doskonałych współczynnikach U. Warto wiedzieć, co znaczy ten współczynnik i że nie jest to wcale tylko jedno U smiley

Współczynnik przenikania ciepła U umożliwia obliczanie ciepła przenikającego przez przegrodę cieplną (stropy, okna, drzwi), a także porównywanie własności cieplnych przegród budowlanych.

Określa, jaka ilość energii cieplnej przepływa w ciągu jednej sekundy przez powierzchnię 1 m2 przy różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej równej 1,0 K.


W przypadku okien mamy do czynienia z trzema wartościami współczynnika U:


Uf = frame (ramy, czyli złożenia skrzydło-ościeżnica)
Ug = glass (oszklenia)
Uw = window (całego okna)


Im wartość współczynnika U jest mniejsza, tym straty ciepła są niższe i przegroda ma lepsze parametry izolacyjne. Sprawdzajcie, który ze współczynników U przedstawia Wam sprzedawca, zachwalając swoje okna. 

blog budowlany - mojabudowa.pl