Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Gruntowy wymiennik ciepła dla domów jednorodzinnyc

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »


blog budowlany - mojabudowa.pl


Właściwości izolacyjne zewnętrznej powłoki budynku, jak również uszczelnienia okien i drzwi są nieustannie doskonalone. Związana z tym redukcja mostków cieplnych skutkuje wprawdzie zmniejszeniem obciążenia systemów ogrzewania i chłodzenia, jednak naturalna wymiana powietrza z otoczeniem jest przez to niemal całkowicie zahamowana. Aby stale doprowadzać do pomieszczeń świeże powietrze, poza otwieraniem okien, należy zastosować wentylację mechaniczną (nawiewno-wywiewną). W przypadku domów niskoenergetycznych i pasywnych mechaniczna wentylacja należy już do standardu. Aby móc stworzyć jeszcze bardziej efektywny system wentylacji, należy zamontować przed centralą wentylacyjną gruntowy powietrzny wymiennik ciepła (GPWC). Poprzez system rur ułożonych poziomo na głębokości ok. 1,5 m wykorzystywana jest zdolność podłoża do akumulacji ciepła, aby w okresie letnim obniżać, a w okresie zimowym podwyższać temperaturę powietrza do pożądanego poziomu.

Optymalna praca GPWC może być zagwarantowana jedynie poprzez odpowiednie zwymiarowanie instalacji za pomocą profesjonalnego programu obliczeniowego, który analizuje przede wszystkim następujące parametry:

- strumień powietrza

- głębokość ułożenia

- typ materiału

- typ gruntu oraz wpływ wody gruntowej

- strefy klimatyczne w Polsce

Centrum Projektowe firmy REHAU chętnie wesprze Cię przy wymiarowaniu i projektowaniu systemu GPWC.


UNLIMITED TALENTS - akcja charytatywna w REHAU

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »


Akcje charytatywne od wielu lat są tradycją ostatnich miesięcy w roku w firmie REHAU.

I jeszcze nigdy nie były u nas nudnym zbieraniem pieniędzy. Były już świąteczne kartki z zarządem w strojach mikołajów i reniferem w tle, były konkursy kulinarne, było wspólne warsztaty świątecznych ozdób.

Ale w tym roku sami siebie zaskoczyliśmy swoimi pomysłami :-) 

blog budowlany - mojabudowa.pl5 zespołów, złożonych z pracowników REHAU, dało niesamowity koncert, którego celem była zbiórka pieniędzy na wybrane przez zespoły cele charytatywne.

Mieliśmy więc występy chórów (Gregorianie), boysbandów (Backstreet Boys), kolorowych grup (Village People, brawurowo tańczących do YMCA), wróciliśmy do lat 70-tych dzięki zespołowi ABBA i przenieśliśmy się w ...świat musicali dzięki Material Girl Madonny i jej gangowi. 

blog budowlany - mojabudowa.plWystępy były rewelacyjne! Wielką niespodzianką był też taneczny flash mob w wykonaniu wszystkich obecnym na koncercie Pań, pracujących w REHAU. Do końca utrzymywany w tajemnicy przed męskim gronem występ wzbudził aplauz i konieczne były oczywiście bisy. 

blog budowlany - mojabudowa.plCelem wszystkich występów było wsparcie dla opisanych pod zdjęciami instytucji i fundacji. Jeśli też chcecie im pomóc – wpłaćcie dowolną kwotę na wybraną przez zespół fundację – a dostaniecie zdjęcie zespołu na pamiątkę:-) Z autografami oczywiście :-)

blog budowlany - mojabudowa.plZdjęcia z imprezy wykonał www.kepinscy.com
www.facebook.com/kepinscy


Choreografią zajął się Damian Jackowiak.


blog budowlany - mojabudowa.pl


Dane fundacji, jeśli chcecie również pomóc:

Backstreet Boys walczyli o fundusze dla:

ŚWIETLICA "BOŻE PODWÓRKO”
STOWARZYSZENIE KONFERENCJI ŚW. WINCENTEGO A PAULO
JEDNOSTKA TERENOWA W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM
Nr konta: 78 1090 1160 0000 0001 0213 0380
Tytułem: ŚWIETLICA "BOŻE PODWÓRKO” / REHAU


Village People (YMCA) walczyli o fundusze dla:
Rodzinny Dom Dziecka Anna Leszek Matylewicz – koordynuje Ola Śmigielska
ANNA MATYLEWICZ
34 1160 2202 0000 0002 6337 4689

ABBA walczyła o fundusze na protezę rączki dla:
Witkowski Marcel
Subkonto:
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
Tytuł: 18918 Witkowski Marcel – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Madonna i jej gang walczyli o fundusze na rehabilitację i leczenie:
Bartek Hadyński
Konto Fundacji Edukacja: 94 1090 1418 0000 0000 4114 4746
KRS: 0000112797; REGON: 634354365; NIP: 7861586991 ; SWIFT: WBKPPLPP. Przekazując środki prosimy o określenie celu poprzez dopisek „Bartek Hadyński”.
lub konto Rodziców Bartka: Nr konta: 20 1160 2202 0000 0001 8251 0406


Gregorianie walczyli o fundusze na rehablitację małego Kamila.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem:
1984 - Baranowski Kamil - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Przekaż 1% podatku
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

blog budowlany - mojabudowa.plZdjęcia z imprezy wykonał www.kepinscy.com
www.facebook.com/kepinscy

Choreografią zajął się Damian Jackowiak.

W REHAU śpiewająco :-)

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Każdy grudzień w REHAU to dla pracowników czas dodatkowych zadań. Oprócz codziennej pracy z klientami, końcówka roku oznacza dla nas także czas akcji charytatywnej. Zwykle ma ona nietypowy charakter - wykorzystujemy całą naszą kreatywność i zaangażowanie, żeby pomóc komuś, kto tej pomocy bardzo potrzebuje. 

W poprzednich akcjach szefowie pozowali w strojach mikołajów do świątecznych kartek, pracownicy organizowali przedstawienia, utalentowani kulinarnie przygotowywali smakołyki - co roku pomysł na pomoc innym był zaskakujący i nietypowy. 

W tym roku, 5 grudnia, odbędzie się koncert charytatywny - grupy pracowników wykonają - tańcząco i śpiewająco - muzyczne hity. Dzięki fuduszom zebranym podczas występów, w tym roku chcemy wspomóc kilka celów. Zespoły intensywnie trenują wieczorami i w weekendy, poświęcają swój wolny czas w bardzo dobrym celu. Poznajcie poniżej beneficjentów naszej akcji, może sami zechcecie ich wspomóc? 

My obiecujemy obiecujemy oczywiście relację fotograficzną po koncercie:-)

  • Świetlica „Boże Podwórko” jest dobrym miejscem dla potrzebujących pomocy i opieki dzieci oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych. Do świetlicy przychodzą dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych lub mających trudną sytuację materialną. Jest to jedyne miejsce, gdzie dzieci w ciszy i spokoju mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek oraz rozwijać swoje zainteresowania. Świetlica jest ich szansą na lepszy start w życiu. http://www.bozepodworko.hostowo.eu/


  • Marcel Witkowski – zbiórka na protezę rączki. Chłopiec jest pod opieką Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Marcel urodził się bez lewej rączki. Grupa zbiera na protezę i rehabilitację Marcela. Rodzice Marcela mówią: „Dla jego najbliższych pierwsze dni narodzin to czas radości przeplatany smutkiem i próbą odpowiedzi na pytanie: Dlaczego to właśnie spotkało mojego synka? Po tych kilu miesiącach trudne pytanie przestały prześladować najbliższych małego Marcela. Jego uśmiech i obserwacja jak się rozwija niweluje wszystkie troski... Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagają w różny sposób”  


  • Bartek Hadyński - chłopiec chorujący na nowotwór mózgu. Zbiórka na operację w USA. https://www.facebook.com/Bartek.Hadynski Bartek zachorował jako siedmiolatek. Operacja nie usunęła guza mózgu w całości. Na leczenie Bartek został skierowany do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przeszedł wiele cykli chemioterapii i radioterapii. Po poprawie, niestety w czerwcu tego roku wykryto 5 nowych ognisk choroby. Wielką szansą dla Bartka (co potwierdzają polscy lekarze) jest leczenie w ośrodku w USA. Jest pod opieką Fundacji Edukacja. http://wwsse.pl/Pomoc_dla_Bartka,10392.html 


  • Kamil Baranowski – podopieczny fundacji „Zdążyć z pomocą”. Chłopiec topił się, obecnie jego stan wymaga stałej specjalistycznej opieki i rehabilitacji.  Ze względu na poważne uszkodzenie centralnego układu nerwowego chłopiec przez całe życie będzie wymagał opieki innych osób. Nie ma szans na powrót do pełnego zdrowia, tym bardziej rodzicom chłopca potrzebne jest wsparcie na opiekę nad nim.  http://dzieciom.pl/podopieczni/1984


  • Rodzinny Dom Dziecka Anna i Leszek Matylewicz – rodzina ta ma pod swoją opieką 6 dzieci w różnym wieku - łączy ich tragiczny los dzieci z patologicznych rodzin. Rodzice zastępczy dają im mnóstwo ciepła, organizują terapie, dodatkowe lekcje i dają wiele miłości. Część kosztów oczywiście pokrywa PCPR, ale czasem nie starcza tych funduszy na więcej niż podstawowe rzeczy. Dzięki nam dzieciaki mogą dostać prezenty na święta.