Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75943 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37

Taras Relazzo - przygotuj się do wiosny

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Tegoroczna zima przypomina raczej wiosnę, optymistycznie nastrajając do wiosennych porządków. Zakasaj więc rękawy i przygotuj swój taras RELAZZO do sezonu wiosenno-letnich spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania tarasu RELAZZO do sezonu.

  • Usuń resztki śniegu, lodu, piasku, liści, gałęzi lub innych większych zabrudzeń. Nie stosuj przy tym ostrych narzędzi metalowych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię desek. Do usunięcia lodu możesz zastosować sól. Deski RELAZZO są odporne na jej działanie. Sól może wprawdzie pozostawić ślady, ale łatwo sobie z nimi poradzisz. Liście i gałęzie zamieć szczotką.

  • Tak przygotowaną powierzchnię tarasu musisz oczyścić wodą. Po zimie najlepiej użyć myjki ciśnieniowej, która za jednym zamachem zmyje wszelkie zabrudzenia. Jeżeli nie posiadasz myjki, w zależności od stopnia zabrudzeń, możesz użyć zimnej lub ciepłej wody z łagodnymi środkami czyszczącymi. Strumień myjki musi być skierowany wzdłuż ryflowania. Pamiętaj: nie używaj dysz rotacyjnych.

  • Są zabrudzenia, np. plamy spowodowane brykietem grillowym bądź popiołem, których po dłuższym czasie nie da się usunąć wodą. Tego rodzaju zabrudzenia trzeba usuwać natychmiast po tym jak powstaną. Wtedy jest szansa, że woda wystarczy. Jeżeli nie zdążyłeś ich usunąć od razu to jest ryzyko, że cząstki brudu zdążyły już wniknąć we włókna drewniane. Tu pomoże tylko szczotka metalowa lub papier ścierny. W takim przypadku należy po prostu „zetrzeć plamę”. Podczas szorowania może nastąpić naruszenie naturalnej struktury desek. I tu uwaga: zwróć uwagę aby ścieranie następowało zgodnie z kierunkiem szczotkowania. Wtedy miejsce po wytartej plamie pozostanie niewidoczne.

  • Dzięki innowacyjnemu materiałowi RAUWOOD, z którego wykonane są deski nie ma potrzeby zabezpieczania ich środkami ochronnymi. Po wyczyszczeniu tarasu nie musisz więc zaprzątać sobie głowy olejowaniem i konserwowaniem tarasu. Deski RELAZZO odporne są także na pleśń, algi czy grzyby. Jeżeli jednak zdarzy się, że któreś z tych zabrudzeń się pojawi (np. ze względu na nie uprzątnięte resztki jedzenia, stanowiące idealną pożywkę dla pleśni) wystarczy, że przemyjesz taras wodą z dodatkiem ługu mydlanego. W ekstremalnych przypadkach możesz zastosować specjalistyczny środek do usuwania pleśni. Przetestuj go jednak w niewidocznym miejscu, gdyż niektóre środki mogą powodować przebarwienia.

  • Po wyschnięciu tarasu ustaw wszelkiego rodzaju grille, węgiel lub brykiet do grilla na dodatkowej podkładce. Zabezpieczysz w ten sposób taras przed najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami.

  • W sezonie letnim nie musisz aż tak gruntownie czyścić tarasu. Wystarczy cotygodniowe zamiatanie i okresowe spłukiwanie wodą. Ewentualnie z dodatkiem łagodnych środków czyszczących, np. płynu do naczyń. Dwa razy w sezonie zalecamy zastosowanie myjki ciśnieniowej. Wszelkie zabrudzenia, w szczególności resztki jedzenia, usuwaj na bieżąco. Zaoszczędzisz sobie sporo pracy na koniec…i na początek sezonu.

  • Ufff. Gotowe J. Zasłużyłeś na odpoczynek. Zrób sobie pyszną kawę i z książką w ręku oddaj się błogiemu relaksowi na tarasie RELAZZO.


Ogrzewanie płaszczyznowe - jeśli jesteś alergikiem

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jakie korzyści przyniesie Ci instalacja ogrzewania płaszczyznowego REHAU zamiast konwencjonalnych systemów grzejnikowych? Dziś o jednej z korzyści - równomiernym rozprowadzaniu ciepła - to szczególnie zainteresuje alergików. 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Problem: grzejniki rozprowadzają ciepłonierównomiernie.

W przypadku grzejników często zdarza się, że mimo dużej mocy grzewczej pojedyncze pomieszczenia są zimne, a w niektórych jest zbyt ciepło. A ponieważ ciepłe powietrze unosi się do góry, stopy często marzną, podczas gdy na wysokości głowy panuje niemal tropikalna temperatura. To utrudnia zachowaniu przyjemnego klimatu w pomieszczeniu i trwoni cenną energię.

Rozwiązanie: małe zawirowania powietrza dzięki ogrzewaniu płaszczyznowemu.

Równomierne rozmieszczenie ciepła nie powoduje zawirowań powietrza i zmniejsza ilość kurzu i roztoczy w powietrzu. Efekt: większy komfort życia dla alergików!

Prawidłowe wietrzenie

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »


Nowoczesne okna są bardzo szczelne, umożliwiając tym samym zaoszczędzenie energii. Z tego względu duże znaczenie ma prawidłowe i regularne wietrzenie pomieszczeń, które:

– reguluje wilgotność powietrza i temperaturę we wnętrzu,

– zastępuje zużyte powietrze świeżym,

– usuwa nadmiar wilgoci, zapobiegając powstawaniu grzybów pleśniowych,

– zapewnia zdrowy i przyjemny klimat w pomieszczeniu.

Zimą należy wietrzyć pomieszczenia kilka razy dziennie. Najlepszy efekt uzyskujemy,otwierając całkowicie przez krótki czas wszystkie okna i drzwi,zamiast uchylania ich na wiele godzin. 

W ciągu dwóch do czterech minut następuje całkowita wymiana powietrza. W ten sposób straty ciepła są niewielkie, gdyż ściany i meble nie zostaną wychłodzone.

blog budowlany - mojabudowa.plOkna do domów energooszczędnych

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Domy energooszczędne to budynki o stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniu na energię potrzebną do ich ogrzania. W takim domu okna, podobnie jak ściany, powinny stanowić barierę dla uciekającego na zewnątrz ciepła. Funkcję tę dobrze pełnią okna energooszczędne.


Jednym ze skutecznych sposobów obniżenia kosztów ogrzewania domu jest zastosowanie okien energooszczędnych. Nieszczelne okna o niezbyt wygórowanych parametrach termoizolacyjnych są bowiem najczęstszą przyczyną dużych strat ciepła z wnętrza domu. Strat, które bezpośrednio odbijają się na budżecie domowym.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Okna energooszczędne czyli jakie?


Najważniejszym parametrem, który mówi o tym, czy okna są energooszczędne jest współczynnik przenikania ciepła Uw całego okna. W przypadku okien do domów energooszczędnych nie powinien on być wyższy niż 1,1 W/(m2K), przy czym im ma on niższą wartość, tym lepiej.


Niski współczynnik przenikania ciepła Uw okien energooszczędnych uzyskuje się przez ich odpowiednią budowę. Oszklenie do okien energooszczędnych powinno składać się z zestawu dwóch lub trzech szyb zespolonych, między którymi znajduje się gaz o słabej przewodności cieplnej – np. argon lub krypton. Szyby w oknach energooszczędnych powinny być też pokryte powłoką emisyjną, ograniczającą ucieczkę ciepła przez szklane tafle i oddzielone ciepłą ramką dystansową, wykonaną np. z tworzywa sztucznego lub ze stali szlachetnej. Taka ramka eliminuje powstawanie w tych miejscach mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Zapobiega ona także wykraplaniu się pary wodnej na obrzeżach szyb. Ciepła ramka dystansowa w oknach energooszczędnych nie powinna być cięta i łączona w narożach, gdyż powoduje to obniżenie szczelności szyby. W konsekwencji może to nawet prowadzić do ucieczki gazu z przestrzeni międzyszybowej i pogorszenia termoizolacyjności całego okna. Dlatego w oknach do domów energooszczędnych ramka dystansowa powinna być wykonana z jednego, odpowiednio giętego elementu.   

blog budowlany - mojabudowa.plProfile do okien energooszczędnych


Wybierając okna energooszczędne należy również zwrócić uwagę na profile. W przypadku okien z PVC duże znaczenie będzie miała głębokość zabudowy (zwana niekiedy szerokością profili) oraz liczba komór, z których zbudowany jest profil. Te dwa elementy oraz konstrukcja samego profilu przekładają się docelowo na ich parametry cieplne. Zazwyczaj w oknach energooszczędnych stosuje się systemy profili wielokomorowych. Optymalne rozwiązanie to sześć komór - taka budowa pozwala na uzyskanie niezbędnych parametrów cieplnych oraz zapewnienie odpowiedniej sztywności gotowym oknom i drzwiom.


Aby uzyskać odpowiednią sztywność elementu okiennego jest on wzmacniany w środku kształtownikiem ze stali. Jednak stal, która jest dobrym przewodnikiem ciepła, pogarsza parametry izolacyjne. Najnowocześniejsze rozwiązania na rynku, takie jak system GENEO, eliminują w większości przypadków konieczność zastosowania stali. Zaś brak stali sprawia, że unikamy mostków cieplnych i tym samym polepszają się właściwości izolujące profilu. Dodatkowym rozwiązaniem, które wpływa na poprawę izolacyjności termicznej okien, jest wypełnienie komór profili specjalnymi wkładkami ocieplającymi.