Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Taras RELAZZO - przygotuj się na wiosnę!

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Tegoroczna zima przypomina raczej wiosnę, optymistycznie nastrajając do wiosennych porządków. Zakasaj więc rękawy i przygotuj swój taras RELAZZO do sezonu wiosenno-letnich spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania tarasu RELAZZO do sezonu.

Usuń resztki śniegu, lodu, piasku, liści, gałęzi lub innych większych zabrudzeń.

Nie stosuj przy tym ostrych narzędzi metalowych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię desek. Do usunięcia lodu możesz zastosować sól. Deski RELAZZO są odporne na jej działanie. Sól może wprawdzie pozostawić ślady, ale łatwo sobie z nimi poradzisz. Liście i gałęzie zamieć szczotką.

Tak przygotowaną powierzchnię tarasu musisz oczyścić wodą.

Po zimie najlepiej użyć myjki ciśnieniowej, która za jednym zamachem zmyje wszelkie zabrudzenia. Jeżeli nie posiadasz myjki, w zależności od stopnia zabrudzeń, możesz użyć zimnej lub ciepłej wody z łagodnymi środkami czyszczącymi. Strumień myjki musi być skierowany wzdłuż ryflowania. Pamiętaj: nie używaj dysz rotacyjnych.

Co z poważniejszymi zabrudzeniami?

Są zabrudzenia, np. plamy spowodowane brykietem grillowym bądź popiołem, których po dłuższym czasie nie da się usunąć wodą. Tego rodzaju zabrudzenia trzeba usuwać natychmiast po tym jak powstaną. Wtedy jest szansa, że woda wystarczy. Jeżeli nie zdążyłeś ich usunąć od razu to jest ryzyko, że cząstki brudu zdążyły już wniknąć we włókna drewniane. Tu pomoże tylko szczotka metalowa lub papier ścierny. W takim przypadku należy po prostu „zetrzeć plamę”. Podczas szorowania może nastąpić naruszenie naturalnej struktury desek. I tu uwaga: zwróć uwagę aby ścieranie następowało zgodnie z kierunkiem szczotkowania. Wtedy miejsce po wytartej plamie pozostanie niewidoczne.

Ciesz się komfortem materiału RAUWOOD

Dzięki innowacyjnemu materiałowi RAUWOOD, z którego wykonane są deski nie ma potrzeby zabezpieczania ich środkami ochronnymi. Po wyczyszczeniu tarasu nie musisz więc zaprzątać sobie głowy olejowaniem i konserwowaniem tarasu. Deski RELAZZO odporne są także na pleśń, algi czy grzyby. Jeżeli jednak zdarzy się, że któreś z tych zabrudzeń się pojawi (np. ze względu na nie uprzątnięte resztki jedzenia, stanowiące idealną pożywkę dla pleśni) wystarczy, że przemyjesz taras wodą z dodatkiem ługu mydlanego. W ekstremalnych przypadkach możesz zastosować specjalistyczny środek do usuwania pleśni. Przetestuj go jednak w niewidocznym miejscu, gdyż niektóre środki mogą powodować przebarwienia.

Przygotuj miejsce na grillowanie

Po wyschnięciu tarasu ustaw wszelkiego rodzaju grille, węgiel lub brykiet do grilla na dodatkowej podkładce. Zabezpieczysz w ten sposób taras przed najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami.

Jak dbać o deski kompozytowe RELAZZO latem?

W sezonie letnim nie musisz aż tak gruntownie czyścić tarasu. Wystarczy cotygodniowe zamiatanie i okresowe spłukiwanie wodą. Ewentualnie z dodatkiem łagodnych środków czyszczących, np. płynu do naczyń. Dwa razy w sezonie zalecamy zastosowanie myjki ciśnieniowej. Wszelkie zabrudzenia, w szczególności resztki jedzenia, usuwaj na bieżąco. Zaoszczędzisz sobie sporo pracy na koniec…i na początek sezonu.

To już koniec!

Ufff. Gotowe J. Zasłużyłeś na odpoczynek. Zrób sobie pyszną kawę i z książką w ręku oddaj się błogiemu relaksowi na tarasie RELAZZO.


Brak spoin = mniej kłopotów z utrzymaniem porządku

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Proste konstrukcje z pewnością zaskarbią sobie sympatię tych, którzy nie pałają miłością do sprzątania, jednak i w takich projektach brud znajdzie sobie wygodne miejsce. Mowa o obrzeżach i spoinach, gdzie gromadzą się zanieczyszczenia, które z czasem stają się zmorą każdego domownika. 

Właśnie na takie bolączki opracowano technologię laserową Zero Joint. System aktywujący polimerową warstwę funkcyjną, wpływa na bezspoinowe połącznie płyty i obrzeża co daje trwały efekt i brak jakichkolwiek zakamarków, w których mogą gnieździć się kurz i brud. Jednolita, gładka powierzchnia to 100% czystości i koniec trudności z usuwaniem plam z problematycznych miejsc, koniec z oderwanymi obrzeżami i koniec z wysiłkiem włożonym w to, by kuchnia była perfekcyjnie czysta. Ta funkcjonalna odsłona nowoczesnej technologii oklejania bezspoinowego z wykorzystaniem obrzeży RAUKANTEX pro gwarantuje mniej czasu przeznaczonego na sprzątanie kuchni i więcej higieny w przestrzeni, która narażona jest na rozwój niewidocznych bakterii.

Jak to wygląda w praktyce? Kliknijcie w link, a przekonacie się sami!

REHAU Zero Joint