Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Panele w teście ...rowerowym :-)

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Panele tarasowe RELAZZO w nietypowej roli - na VI wyścigu przełajowym Poznań Winogrady przeprowadzony został terenowy test systemu RELAZZO.

 

Jako przeszkoda ustawiony został najazd wykonany z konstrukcji aluminiowej, na której przytwierdzone zostały deski kompozytowe RELAZZO. Każdy zawodnik musiał przejechać przez najazd, będący elementem trasy. Relazzo zostało poddane twardym testom w terenie i zaliczyło je bez najmniejszego problemu. Deski po umyciu wyglądały jak nowe - nie było śladu po zabrudzeniach, a antypoślizgowa, trudnościeralna powierzchnia zdała egzamin nie uginając się nawet pod rowerowymi kołami. Wytrzymałość nawet w najtrudniejszych warunkach to dla RELAZZO codzienność.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl
 


Taras na chwilę :-)

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Wprawdzie najlepszy taras to taras z paneli RELAZZO ale na czasu budowy możecie stworzyć taras ze starych palet! O ile przyjemniejsze będzie wykańczanie wnętrz, kiedy przerwę będziecie mogli spędzić wylegując się z kawą w słońcu na tymczasowym tarasie:-) 

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Ciepłe profile do ciepłych okien ?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ciepłe profile do ciepłych okien - co decyduje o wysokich parametrach termoizolacyjnych?

Budowa profili okiennych ma kluczowe znaczenie dla izolacyjności termicznej okna. Decyduje o tym, ile ciepła ucieka przez okna na zewnątrz. Czym zatem powinny charakteryzować się ciepłe profile okienne?


Profile okienne wykonuje się najczęściej z dwóch materiałów – tworzywa sztucznego, przeważnie PVC oraz drewna. Ich budowa wpływa w znacznym stopniu na parametry termoizolacyjne wykonanych z nich okien.

 

Szerokość profili

Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonane są profile okienne, ich szerokość (zwana także przez fachowców głębokością zabudowy) ma spore znaczenie. Szersze profile lepiej zabezpieczają przed ucieczką ciepła i pozwalają na zastosowanie w nich potrójnych, a nawet poczwórnych pakietów szybowych. Szerokie profile to także większa komora na wzmocnienie stalowe – pozwala to na  zwiększenie maksymalnych gabarytów okien i drzwi oraz polepsza sztywność elementów okiennych. Obecnie na rynku standardem stały się systemy o głębokości 70 mm. W oknach energooszczędnych zastosowanie znajdują profile o głębokości zabudowy 86 mm.

 

Liczba komór

W przypadku okien z PVC jednym z ważniejszych aspektów wpływających na izolacyjność termiczną okien jest liczba komór, z których składa się profil. Zakłada się, że im więcej jest komór, tym okno będzie miało lepszą termoizolacyjność. Liczbę komór w profilu okiennym liczy się w przekroju prostopadłym. Zazwyczaj ciepłe okna z PVC zbudowane są z pięciu lub sześciu komór. Niekiedy w komory wsuwane są specjalne wkładki ocieplające, które poprawiają izolacyjność termiczną profilu okiennego.

Na parametry okna wpływa również kształt komór. Obecnie nie są to już tylko komory prostokątne – w nowoczesnych oknach zauważyć można również komory o nieregularnych kształtach, dobierane odpowiednio na podstawie badań wytrzymałościowych i termicznych.

 

Uszczelki

Ważne z punku widzenia termoizolacyjności okien są także uszczelki zastosowane w profilach okiennych. Są to zarówno uszczelki przylgowe (zwane też odbojowymi), jak i uszczelki przyszybowe. W niektórych systemach (np. GENEO) uszczelki umieszcza się również wewnątrz profili okiennych, we wrębie ościeżnicy – jest to tak zwana uszczelka środkowa. Ciekawym rozwiązaniem, wprowadzonym przez REHAU, jest umieszczenie dodatkowej uszczelki we wrębie szyby. Jest to przegroda konwekcyjna, która wraz z głębszym osadzeniem oszklenia, przynosi dodatkowe polepszenie współczynnika przenikania ciepła profili Uf.