Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75945 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Okucia w oknach - jak wybierać, żeby ułatwić sobie

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Okna to nie tylko pakiet szybowy i profile okienne. To także okucia. Zobacz, w co bywają wyposażone, aby obsługa okna była jak najbardziej wygodna, a także bezpieczna dla użytkownika. Sprawdź, jaki komfort zapewniają okna uchylno-rozwieralne.

Dla wygody i bezpieczeństwa

  • Klamki z kluczykiem – okucie okna może być wzbogacone o funkcję zamykania skrzydła. Służy do tego zamek okienny. Jest polecany zwłaszcza tam, gdzie mieszkają małe dzieci. Zamek blokuje skrzydło po zamknięciu i dziecko nie jest w stanie przypadkowo go otworzyć.  

  • Funkcja ograniczonego uchyłu – silny wiatr nie będzie już groźny. Nawet w wietrzną pogodą będziesz mógł uchylić okno, bez obawy, że gwałtowny podmuch otworzy z całą siłą okno, zrzucając przy tym przedmioty z parapetu. Takie nagłe otwarcie może również spowodować uszkodzenie skrzydła.

  • Blokada błędnego położenia klamki – to funkcja zwiększająca precyzję obsługi. Czyni niemożliwym przypadkowe niedomknięcie okna. Klamka zawsze poprowadzi rygle na swoje miejsce i okno nie otworzy się przypadkowo.

  • Funkcja wielostopniowego uchyłu – okucia z taką opcją umożliwiają uchylenie skrzydła i ustawienie w jednej z kilku pozycji. W zależności od modelu okuć może być nawet 10 pozycji uchyłu.

Okna uchylno-rozwierne

Jak już sama nazwa wskazuje, tego typu okno może być otwierane na całą szerokość lub tylko uchylane. W Polsce to najczęściej kupowany rodzaj stolarki. Za pomocą klamki można najpierw ustawić okno w pozycji otwarcia, a podnosząc klamkę w górę ustawia się skrzydło okienne w pozycji uchyłu. Całkowicie otwarte skrzydło okienne można łatwo wyczyścić, zaś uchylone pozwala na bezpieczne wietrzenie. Zużyte powietrze wydostaje się górną częścią uchylonego okna, zaś bokami napływa świeże.

Okno ze słupkiem ruchomym

Innym, również popularnym typem okna jest okno ze słupkiem ruchomym. Składa się ono z dwóch skrzydeł, które w tym przypadku nie są przedzielone stałym elementem, czyli słupkiem. Dzięki temu, okno może zostać otwarte na dużą szerokość.

Okna i drzwi balkonowe w domu bez barier

Budownictwo bez barier oznacza, iż budynek musi być tak zaplanowany i wykonany, aby mógł być on wykorzystywany przez każdego użytkownika – bez względu na jego stan zdrowia czy wiek. Budynki bez barier wymagają zatem odpowiedniego i zarazem rozległego planowania. Przykładowo, należy odpowiednio dobrać szerokość i wysokość wszystkich przejść, nie może też w nich być wysokich progów, trudnych do pokonania za pomocą wózka inwalidzkiego. Wszystkie przyciski i uchwyty muszą się znajdować na odpowiedniej wysokości i być łatwo dostępne. 


Energooszczędnie

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ściany, dachy, podłogi, okna, drzwi - wiecie, że tracimy przez nie około 70 % energii potrzebnej w gospodarstwie domowym? 

Jesli mieszkamy w starszych budynkach - warto pomyśleć o termomodernizacji. Dobrze przeprowadzona - może zmniejszyć zużycie energii na cele grzewcze o około 40 %. 

Jednak nawet wtedy gdy dom nie jest dobrze izolowany, możemy ograniczyć zużycie ciepła na cele grzewcze, chociażby nie zasłaniać grzejników meblami i ciężkimi kotarami. Nie należy całkowicie wyłączać ogrzewania podczas nieobecności w domu przez cały dzień. Wystarczy obniżyć temperaturę o 2-3 stopnie. Udowodniono, że stała średnia temperatura daje większą oszczędność niż włączanie i wyłączanie ogrzewania na zmianę. Jeśli planujemy dłuższy urlop (np. tygodniowy wyjazd na ferie), obniżmy temperaturę do 12-15 st. C.

Więcej porad dotyczących energooszczędności znajdziecie na stronie ekspertokienny.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl