Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Deski z kompozytu - na co zwrócić uwagę?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Często słyszymy o deskach kompozytowych jako najlepszym rozwiązaniu na nawierzchnię tarasu. W końcu nie musimy go impregnować, martwić się pogodą, a na koniec sezonu wystarczy spłukać go wodą. Pytanie tylko jak odróżnić dobrą deskę kompozytową, która posłuży nam lata, od produktu na jeden sezon?


Deski kompozytowe znajdziemy nawet w popularnych sklepach wykończeniowo-budowlanych, a ceny tego produktu bardzo się różnią. Od czego to zależy? 

Rodzaj tworzywa

Cena deski kompozytowej w znacznym stopniu zależy od rodzaju tworzywa, ale także od jego zawartości w desce. Najlepszym, jednak najdroższym surowcem do paneli tarasowych jest ekologiczny polipropylen czyli tworzywo z wodoru i tlenu. Jego proporcja w desce powinna sięgać około 50%, aby zachować idealne właściwości materiału. Polipropylen, w przeciwieństwie do produktów wykonanych z PVC, oznacza się wysoką wytrzymałością, wyższą odpornością na plamy czy zabrudzenia oraz proces odbarwiania się desek pod wpływem warunków atmosferycznych.

Miejsce produkcji

Istotnym aspektem mającym wpływ na cenę jest również kraj, w którym odbywa się produkcja. Większość desek kompozytowych produkowanych za granicami krajów Unii Europejskiej, składa się z niskobudżetowej kompozycji materiału PE i wiórów bambusa. Połączenie to, cechuje się najniższą jakością i trwałością produktu (zarysowanie paznokciem powoduje trwałe rysy na powierzchni). Dzieje się to także w związku ze standardami produkcyjnymi, które znacznie odbiegają od norm europejskich. Wspomniane normy, ściśle przestrzegane i kontrolowane w zakładach produkcyjnych w zachodniej Europie, zapewniają wyższą jakość i równocześnie trwałość produktów kompozytowych.

Wybierając deski kompozytowe należy sugerować się przede wszystkim ich jakością, aby uniknąć niemiłych niespodzianek w postaci uszkodzenia i utraty wszelkich walorów wymarzonego tarasu, w krótkim nawet czasie po jego montażu. Jakość to przede wszystkim stosowane surowce, jak i wyspecjalizowane zakłady produkcyjne. Pamiętajmy, że wybór deski kompozytowej to inwestycja na lata.

Sprawdź produkt: www.relazzo.pl


Estetyczne i wygodne żaluzje meblowe

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Żaluzje okazują się być rozwiązaniem, które rewolucjonizuje rozwiązania meblowe. Lekkie, wytrzymałe, wygodne w obsłudze, a do tego zajmujące bardzo mało miejsca. rolety zapewniają szereg oryginalnych rozwiązań, dających pole do każdemu, kto chce sam sobie zaprojektować wymarzoną szafkę. Różne materiały, powierzchnie, kolory, żaluzje o ruchu pionowym, lub poziomym, imitujące powierzchnie z metalu, kamienia, drewna… Można długo wymieniać.

Gdzie zastosujemy żaluzje?

Wszędzie - w kuchni, pokoju dziennym, pokoju dziecka czy w garażu. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca, wystarczy jeden płynnych ruch by mieć dostęp do zawartości szafki. Żaluzje świetnie spiszą się w trudno dostępnych miejscach, gdzie standardowe drzwi szafek nie spełniłyby swojej roli. Dodatkowo żaluzję pozwolą nam na ukrycie rzeczy, których nie chcemy mieć na wierzchu - jeden szybki ruch, a nasze dokumenty czy zabawki dziecka będą schowane.

Oprócz standardowych żaluzji, które znajdziecie w ofercie firmy REHAU możecie zdecydować się na coś naprawdę nowoczesnego. System Climber, czyli podnoszone, napędzane elektrycznie i uruchamiane jednym naciśnięciem dyskretnie schowanego klawisza. Łatwe, skuteczne, a do tego jakie efektowne! Zobaczcie sami, jak to działa klikając tutaj.
Technologia bezspoinowa w Twoim domu

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Bezpieczne i bezkrawędziowe łączenie płyt meblowych z obrzeżem zapewnią Twoim meblom trwałość i świetny wygląd

Wyobraźmy sobie front mebla, czy jakikolwiek inny jego element, na którym widzisz gładką powierzchnię, ale nie widzisz jej krawędzi. Nie ma nawet minimalnej szczeliny, załamania, żadnego miejsca, w którym może zatrzymać się brud, woda, by zahaczyć jakikolwiek uderzający w krawędź mebla twardy przedmiot. Bezcenna rzecz w każdej kuchni, czy łazience, ale też w pokoju dziecka, czy biurze. To nie czary – to stosowana coraz częściej technologia zero joint, czyli po prostu – technologia bezspoinowa.


Zero joint = technologia bez spoin

W praktyce pozwalają na porzucenie troski o meble. Możemy w kuchni przygotować dowolne danie, nie bojąc się, że woda, mąka, czy tłuszcz dostaną się w szczelinę przy froncie. Brud? Nie tutaj – ściereczka plus woda i meble mamy czyste. Tak samo zapomnimy o strachu, że coś uszkodziliśmy, gdy wypadł nam z ręki nóż, czy łyżka, albo uderzyliśmy stawianym właśnie garnkiem o krawędź blatu. Tak samo w łazience. Woda, która prysnęła na front mebla, odpryski pasty do zębów, czy pianki do golenia – nie są straszne naszym meblom. Bo połączenie „zero spoin” to perfekcyjne połączenie, wręcz – zero stresu. I oczywiście spokój mamy zapewniony na lata.

Zobaczcie jak rozwiązanie zero joint wygląda w praktyce - kliknij tu!