Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Żeby było cicho... Okna i hałas.

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ochrona przed dokuczliwym hałasem

blog budowlany - mojabudowa.pl


Chcesz mieć ciszę w domu? Pamiętaj o kilku ważnych zasadach, które pomogą ci dobrać okna z dobrą izolacyjnością akustyczną. 

Izolacyjność akustyczna jest określana współczynnikiem R( podawany w dB). Określa on zdolność tłumienia hałasów, dobiegających z zewnątrz budynku. Im wartość współczynnika Rw jest wyższa, tym izolacja akustyczna okna jest lepsza.

 • W budynkach zlokalizowanych w cichej okolicy, np. na wsi lub peryferiach miasta wystarczające będą okna o współczynniku Rw od 30 do 32 dB. 

 • W przypadku budynków znajdujących się w centrum miasta, przy drodze o dużym natężeniu ulicznego ruchu czy w sąsiedztwie szkoły, lepiej zainwestować w okna o lepszym, a więc wyższym współczynniku Rw..

 • W doborze lepszych izolacyjnie okien powinno uwzględnić się rodzaj hałasu, z jakim mamy do czynienia.

 • Współczynnik izolacyjności akustycznej powinien być uzupełniony współczynnikami korekcyjnymi C i CTR. W nawiasie, obok wartości Rw podawane są ww. współczynniki korekcyjne, np. Rw = 35 dB (-1;-3). Pierwszy informuje o zdolności tłumienia hałasu charakterystycznego np. dla ruchu lotniczego albo szybko poruszających się pociągów, drugi natomiast dotyczy niskich częstotliwości, np. ruchu ulicznego.

 • Należy także pamiętać, że ściana zewnętrzna, jak i okna powinny mieć zbliżoną izolacyjność akustyczną. Maksymalna dopuszczalna różnica może wynieść 10 dB.

 • Równie ważne jest, aby zwiększona izolacyjność akustyczna okien szła w parze z wysoką izolacyjnością termiczną. Jest to możliwe m.in. poprzez zastosowanie odpowiednich komponentów i technologii produkcji. Przykładowo, bardzo dobra izolacyjność akustyczna okien GENEO firmy REHAU (Rw dB), osiągana jest bez konieczności stosowania wewnątrz profili wzmocnienia stalowego (obniżającego izolacyjność termiczną okna). Pozwala to więc na zachowanie optymalnych parametrów ochrony cieplnej w całym budynku.


Jak dobierać okna do różnych stron budynku?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Budujesz dom? Wybierasz okna? Na co zwrócić uwagę dobierając okna?

 • Duże powierzchnie szyb najlepiej zastosujmy na mocno nasłonecznionej południowej elewacji budynku, ponieważ okna tam umiejscowione zmniejszą zapotrzebowanie na ciepło (pod warunkiem, że nie będą zacienione przez okoliczne budynki, drzewa czy szeroki okap dachu). Wielkość okien na ścianach wschodnich i zachodnich nie są już tak istotna z punktu widzenia pozyskiwania energii promieniowania słonecznego. Promienie słoneczne padają na nie tylko rano i po południu, gdy słońce jest nisko, a kąt padania promieni nie jest zbyt korzystny. Na północnej elewacji budynku ograniczmy liczbę oraz powierzchnię okien do niezbędnego minimum. Tutaj  warto rozważyć montaż okien o podwyższonej izolacyjności termicznej.  

 • Na elewacji frontowej zwykle nie umieszcza się okien dużych czy panoramicznych – montuje się je na elewacji zapewniającej domownikom większą dyskrecję.

 • Od strony ogrodu, gdzie najczęściej usytuowany jest przestronny salon, montuje się najczęściej duże przeszklenia, które wpuszczą dużo światła słonecznego, a także optycznie powiększają wnętrze.

 • Ściany boczne znajdują się najczęściej blisko sąsiednich domów, dlatego na wąską działkę warto wybrać projekt domu z małą liczbą niewielkich okien na tych elewacjach – ułatwi to zachowanie prywatności. Jednak gdy dom jest długi, a ściany boczne są szerokie, niezbędna jest większa liczba okien ze względu na konieczność doświetlenia wnętrz. 

 • Przeznaczenie pomieszczenia decyduje także o wyborze okien. W salonie, kuchni czy pracowni najkorzystniejszy rozkład światła dają wysokie okna pionowe, a wręcz całe przeszklone moduły w postaci przesuwnych okien i drzwi. W sypialni i łazience zwykle stosuje się w okna o mniejszych wymiarach.


Uszczelki obwiedniowe - czyli jakie?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Uszczelki obwiedniowe - co to jest? Takie pytanie dostaliśmy od czytelnika naszego bloga. Wyjaśniamy...


Uszczelki należą, obok profili, oszklenia oraz okucia, do najważniejszych komponentów okna. Troszczą się o to, by ciepłe powietrze nie uciekało z pomieszczenia. Oprócz tego ich zadaniem jest ochrona przed przenikaniem wilgoci do budynku.
W systemie GENEO rolę tę spełniają trzy uszczelki, które są umieszczone na całym obwodzie okna. Uszczelki są łączone z profilami już na etapie ich produkcji (w procesie współwytłaczania). W procesie wytwarzania okien GENEO następuje zgrzanie narożników ram ościeżnicy oraz skrzydła (wraz z umieszczonymi w nich uszczelkami) i powstaje określony kształt okna. Dzięki zgrzaniu uszczelek okno uzyskuje doskonalą wodo- i wiatroszczelność. Materiał zastosowany do produkcji uszczelek jest elastyczny, trwały i zapewnia ich długą żywotność.

blog budowlany - mojabudowa.plCiepło z ziemi - jak wygląda instalacja sondy

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Myślicie o wykorzystaniu w swoim domu ciepła ziemi? Chcecie zobaczyć, jak wygląda instalacja sondy pionowej? Zapraszamy na film :-) 

Firma instalacyjna LC LATOS przy współudziale firmy wiercącej SATOR zamontowała sondę pionową RAUGEO PE-Xa GREEN. 

To najnowsze rozwiązanie w ofercie REHAU w zakresie dolnych źródeł do pompy ciepła. Sonda wyróżnia się specjalną „chropowatą” warstwą zewnętrzną, która umożliwia hydraulicznie szczelne połączenie sondy z materiałem wypełniającym. 

Dzięki temu rozwiązaniu nie dochodzi do zanieczyszczenia wód gruntowych a przewodność cieplna połączenia "górotwór-materiał wypełniajacy-sonda" jest na najwyższym poziomie. 

 Nowa sonda PE-Xa odznacza się również zmniejszoną średnicą głowicy sondy, co przekłada się na mniejszą średnicę odwiertu, mniejsze nakłady inwestycyjne i niższe koszty wykonawstwa. Sonda RAUGEO PE-Xa to jedyna na polskim rynku sonda z wysoce trwałego, usieciowanego polietylenu bez połączeń zgrzewanych przy głowicy sondy – z wyjątkową 10-letnią gwarancją jakości.

Film obejrzycie tu.

Więcej informacji na: www.rehau.pl/geotermia

blog budowlany - mojabudowa.pl