Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75945 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

O czystości wody z kranu...

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Co  powinieneś wiedzieć?

Trudno jest gołym okiem rozpoznać jakość wody pitnej. Największym zagrożeniem dla zdrowia użytkowników są, oprócz zanieczyszczeń chemicznych, przede wszystkim drobnoustroje, jak np. legionelle, wywołujące różne choroby. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Możesz temu zapobiec dzięki odpowiedniej instalacji wody pitnej!

Jak powstają legionelle?
Zarazki i bakterie rozmnażają się szczególnie szybko w określonych zakresach temperatur. Instalacje wody pitnej w budynkach tworzą idealne warunki dla rozwoju legionelli. Długie czasy przestoju oraz następujące po nich ogrzanie wody w instalacji sprzyjają rozwojowi bakterii. Dzięki wymianie wody i odpowiedniej izolacji można uniknąć temperatur, w których drobnoustroje znajdują optymalne warunki do życia. Od tego, jaką instalację wybierzesz, zależy czystość Twojej wody pitnej.

Rozwiązanie
Najlepszym rozwiązaniem zapobiegającym zastojowi wody jest tzw. system instalacji pierścieniowej tworzącej obieg. Dzięki temu woda pozostaje w ciągłym ruchu. Warunkiem optymalnego funkcjonowania tych systemów są elementy, które w możliwie minimalny sposób spowalniają przepływ wody. W takich systemach higiena wody pitnej jest zapewniona.

REHAU oferuje kompletny asortyment produktów specjalnie przystosowanych do instalacji pierścieniowej. Zastosowanie tych systemów nie ogranicza się wyłącznie do nowego budownictwa - doskonale sprawdzają się również w przypadku modernizacji.


Zmiany przepisów - cieplejsze okna od 2017 roku

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Po 2017 roku nie będzie można montować okien zimniejszych niż te o współczynniku Uw równym 1,1 W/(m2.K). 

Trzy lata później, od 2021 roku zaczną obowiązywać jeszcze większe wymagania, dotyczące izolacyjności cieplnej. Okna nie będą mogły mieć gorszego współczynnika Uw  niż 0,9 W/(m2.K).

W 2020 r. do standardów będzie można zaliczyć również tak zwany ciepły montaż. Zapewnia od dużą szczelność  i chroni przed niekontrolowanymi stratami ciepła przez ościeża.

blog budowlany - mojabudowa.plNagrody dla REHAU

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Marka REHAU po raz kolejny nagrodzona.

Sukcesy firmy REHAU w kreowaniu silnej marki na rynku materiałów budowlanych zostały po raz kolejny docenione. Na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii
i preferencji firm wykonawczych,  REHAU otrzymał wyróżnienie w kolejnej edycji rankingu Budowlana Marka Roku.  

blog budowlany - mojabudowa.pl


ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadziło to badanie wśród wykonawców już po raz dwunasty. Na wartość i siłę tego rankingu niewątpliwie wpływa fakt, że jest to  unikalne na polskim rynku przedsięwzięcie ze względu na jego badawczy, niezależny charakter i  ogromny zasięg. Ranking opiera się na spontanicznych wskazaniach. Dzięki temu wyniki są w pełni miarodajne i obiektywne. To wyróżnia Ranking Budowlana Marka Roku spośród wszystkich konkursów w branży.

Firma REHAU otrzymała również brązowe godło w ramach Projektu KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI.  Głównym celem tego rankingu jest wyłonienie liderów jakości usług i produktów, dostępnych na polskim rynku. W badaniu gromadzone są  opinie aktywnych konsumentów i zbierana jest  wiedza na temat jakości wybranych produktów i usług.  Badanie wskazuje najlepsze produkty na rynku.

blog budowlany - mojabudowa.pl


KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI to ogólnopolski, promocyjny program konsumencki, realizowany przez Redakcję Strefy Gospodarki - ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz Dziennikiem Gazetą Prawną.

Cieszymy się, że możemy być w takim gronie.


blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (1)
autor:tomek85  dodano: 2017-07-25 | 15:50:35
Szkoda tylko ze producenci okien. Nie potrafia wyprodukowac okien o tym samym wspolczynniku przenikania ciepla dla okien ze szprosami. Gdzie dla okien bez szprosow Uw jest nizsze o okolo 30%