Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Okna bez mostków termicznych

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Okna z profili GENEO - jeśli chcesz ograniczyć negatywne konsekwencje mostków termicznych, to właśnie o takich oknach pomyśl. Nowatorskie tworzywo kompozytowe RAU-FIPRO® zapewnia nadzwyczajne właściwości statyczne profili i pozwala w większości przypadkówna rezygnację z tradycyjniestosowanych wzmocnieństalowych. Brak stali sprawia,że znika przyczyna powstawaniamostków termicznychi zmniejszają się straty energii.blog budowlany - mojabudowa.pl 

Chcesz więcej informacji? ulotka 


Czy wszystkie okna z tworzywa są takie same?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Czy wszystkie okna z tworzywa są takie same?


Zdecydowanie nie. 


Nawet zewnętrznie podobne, „od środka” mogą być całkowicie różne. Jakość tworzywa sztucznego (skład mieszanki surowcowej wpływa na własności fizyko-chemiczne tworzywa profili), jego odporność i trwałość, jakość konstrukcji i sposób przetworzenia jest tak samo różna jak kształt i wariant profili, systemy uszczelnień, technologie produkcji. Decydujący jest również właściwy montaż, gdyż najlepszy nawet wyrób, po niefachowym zamontowaniu, nie będzie służył niezawodnie.

blog budowlany - mojabudowa.plPrzegląd twojego okna - okucia i uszczelki

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Przegląd techniczny dla twoich okien

Pamiętaj, aby raz na jakiś czas zrobić swoim oknom przegląd techniczny. Szczególnie zadbaj o okucia i uszczelki.  W końcu to one właśnie są narażone są na liczne otwieranie, zamykanie, uchylanie, mróz, wiatr, deszcz czy śnieg. To wszystko ma wpływ na ich wygląd i działanie. 

Raz na jakiś czas sprawdź wszystkie elementy metalowe. Dokręć te poluzowane. Ruchome elementy metalowe możesz naoiliwić lekko. Sprawdź też uszczelki. Muszą mieć odpowiednią elastyczność. Dobre uszczelki wystarczy nasmarować smarem silikonowym lub wazeliną techniczną, aby zachować ich właściwości. Sprawdź też siłę docisku skrzydła do ramy. 

Jak to zrobić? Zastosuj test kartki. Kartkę papieru wsuń między skrzydło i ościeżnicę. Jeśli przy zamkniętym oknie możemy swobodnie wysunąć  papier, wyreguluj okucia. W lecie siła docisku może być mniejsza. 

Szukasz okien łatwych w czyszczeniu? Dzięki gładkiej powierzchni okien, od dziś czyszczenie okien staje się dziecinnie łatwe!