Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Okna w kuchni - może narożne albo pasmowe?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl


Kształt okien w kuchni wiąże się m.in. z funkcją tego pomieszczenia i specyfiką jego aranżacji. Projektując pomieszczenie kuchenne coraz chętniej sięgamy po nowe rozwiązania – takie jak np. okna narożne czy pasmowe.

Choć wiele zależy od położenia działki budowlanej, okna kuchenne zwykle skierowane są na wschód, rzadziej na północ lub na zachód. Kształt okien wiąże się więc z lokalizacją tego pomieszczenia oraz z funkcją elewacji wejściowej, na której zazwyczaj umieszcza się okna nie za duże i dobrze chroniące prywatność mieszkańców. 

Kształt okien w kuchni powiązany jest też z jej aranżacją, której ważnym elementem jest nadal ciąg szafek przykryty blatem roboczym wraz z zamontowanymi w nim sprzętami, m. in. zlewozmywakiem i kuchenką. Dlatego doskonałą odpowiedzią na potrzeby funkcjonalne kuchni są okna pasmowe i narożne, które z powodzeniem mogą być wykonywane z profili REHAU.

Okna pasmowe

Okno pasmowe dodaje ciężkiej zabudowie kuchennej lekkości, której brakuje ściance w pasie międzyszafkowym. Zamiast opatrzonych płytek zyskujemy widok na otoczenie i światło. Usytuowane tuż nad blatem okno pasmowe to optymalne rozwiązanie – zapewni doskonałe doświetlenie powierzchni roboczej. Ten typ okna bardzo dobrze sprawdza się, gdy kuchnia jest usytuowana np. od zachodu – wysoko świecące słońce przenika bez trudu przez wąski otwór okienny, natomiast pomieszczenie nie będzie przegrzane.

Okna narożne

Gdy kuchnia jest położona od wschodu lub północy dobrym rozwiązaniem będzie okno narożne. Umożliwia ono doświetlenie wnętrza z dwóch stron, dzięki czemu łatwiej można oświetlić strefę roboczą, zaś światło rozprasza się bardziej równomiernie. Okno narożne otwiera także dodatkowe widoki – jest skierowane nie tylko na strefę wejścia, ale również na ogród.

Okna pasmowe oraz narożne są synonimem nowoczesnych aranżacji, podnosząc przy tym rangę kuchni – dzięki nim staje się ona pomieszczeniem mniej typowym i bardziej interesującym architektonicznie.


Konkurs Dom Przyszłości - wyniki

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Niedawno zakończyliśmy konkurs Dom Przyszłości (Więcej informacji tu). Dzieci stworzyły wiele ciekawych prac, zaproponowały inspirujące rozwiązania, projektowały nowatorskie domy, wykorzystujące zasoby energii naturalnej. 

Wyróżniliśmy trzy prace: Mateusza, Aleksandry i Filipa. Ich prace prezentujemy poniżej. Wszystkie dzieci biorące udział w konkusie otrzymają od nas dyplomy i małe niespodzianki. Rodziców prosimy o uzupełnienie danych adresowych do wysyłki (można je wysłać mailem akademia@rehau.com)


Praca Filipa - mobilny dom, któremu energię dostarcza wiatrak na dachu.blog budowlany - mojabudowa.pl

Praca Mateusza - dom na lodowcu, wykorzystujący wodę z lodowca do hodowli ryb.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Praca Aleksandry - domy przypominające owoce, ogrzewane przez kilka słońc. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Okna - co wpływa na to, że są "ciepłe"?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl


Budowa profili okiennych ma kluczowe znaczenie dla izolacyjności termicznej okna. Decyduje o tym, ile ciepła ucieka przez okna na zewnątrz. Czym powinny charakteryzować się ciepłe profile okienne?


Profile okienne wykonuje się najczęściej z dwóch materiałów – tworzywa sztucznego, przeważnie PVC oraz drewna. Ich budowa wpływa w znacznym stopniu na parametry termoizolacyjne wykonanych z nich okien.


Szerokość profili 

Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonane są profile okienne, ich szerokość (zwana także przez fachowców głębokością zabudowy) ma spore znaczenie. Szersze profile lepiej zabezpieczają przed ucieczką ciepła i pozwalają na zastosowanie w nich potrójnych, a nawet poczwórnych pakietów szybowych. Szerokie profile to także większa komora na wzmocnienie stalowe – pozwala to na  zwiększenie maksymalnych gabarytów okien i drzwi oraz polepsza sztywność elementów okiennych. Obecnie na rynku standardem stały się systemy o głębokości 70 mm. W oknach energooszczędnych zastosowanie znajdują profile o głębokości zabudowy 86 mm.


Liczba komór

W przypadku okien z PVC jednym z ważniejszych aspektów wpływających na izolacyjność termiczną okien jest liczba komór, z których składa się profil. Zakłada się, że im więcej jest komór, tym okno będzie miało lepszą termoizolacyjność. Liczbę komór w profilu okiennym liczy się w przekroju prostopadłym. Zazwyczaj ciepłe okna z PVC zbudowane są z pięciu lub sześciu komór. Niekiedy w komory wsuwane są specjalne wkładki ocieplające, które poprawiają izolacyjność termiczną profilu okiennego.


Na parametry okna wpływa również kształt komór. Obecnie nie są to już tylko komory prostokątne – w nowoczesnych oknach zauważyć można również komory o nieregularnych kształtach, dobierane odpowiednio na podstawie badań wytrzymałościowych i termicznych.


Uszczelki 

Ważne z punku widzenia termoizolacyjności okien są także uszczelki zastosowane w profilach okiennych. Są to zarówno uszczelki przylgowe (zwane też odbojowymi), jak i uszczelki przyszybowe. W niektórych systemach (np. GENEO) uszczelki umieszcza się również wewnątrz profili okiennych, we wrębie ościeżnicy – jest to tak zwana uszczelka środkowa. Ciekawym rozwiązaniem, wprowadzonym przez REHAU, jest umieszczenie dodatkowej uszczelki we wrębie szyby. Jest to przegroda konwekcyjna, która wraz z głębszym osadzeniem oszklenia, przynosi dodatkowe polepszenie współczynnika przenikania ciepła profili Uf.   


Okna SYNEGO - rusza kampania

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

W sierpniu rusza kampania informacyjna okien SYNEGO. W prasie branżowej i na portalach budowlanych znajdziecie na pewno zdjęcie tej uśmiechniętej dziewczynki. 

Jeśli macie jakieś pytania na temat profili SYNEGO, piszcie akademia@rehau.com 

Więcej informacji o profilach SYNEGO znajdziecie także tu. 

blog budowlany - mojabudowa.pl