Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37

Trzy proste błędy, które kosztują zbyt wiele - mon

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »
Zamówiliście już okna? Pamiętajcie, że błędy w ich montażu często wynikają z prostych pomyłek, złych decyzji i braku podstawowej wiedzy. Tego wszystkiego można w bardzo prosty sposób uniknąć.

Poniżej trzy błędy, które zdarzają się na budowach całkiem często...

1. Montujemy okna na złym etapie budowy…

„Miałem najpierw wolną ekipę od docieplenia i tynków wewnętrznych. Dopiero potem zrobili nasze okna. Gdybym wiedział, że z tego powodu będę miał tyle dodatkowych kosztów, wolałbym poczekać nawet cały sezon z ociepleniem…”
Zanim zamówisz okna, zaplanuj wszystkie etapy budowy. 

2. Złe miejsce montażu stolarki okiennej ...

„Budujemy dom systemem gospodarskim. Teść miał znajomego, który ponoć doskonale znał się na montażu okien. No jak się okazało, nie tak doskonale, bo nie do końca wiedział, że inny jest sposób montażu w ścianie trójwarstowej niż dwuwarstowej…Na szczęście zdążył zamontować tylko 6 okien…”
Stolarkę w ścianach jednowarstwowych montujemy w połowie grubości ściany, w ścianach dwuwarstwowych na krawędzi warstwy nośnej, lub w grubości warstwy termoizolacyjnej, w ścianach trójwarstwowych w środkowej części warstwy termoizolacyjnej.

3. Złe wymiary otworów...

Przed zamówieniem stolarki, należy sprawdzić wymiary z natury na budowie. Uwzględnić wszystkie zmiany, które mogą zajść do czasu montażu okien. 
Komentarze (2)
autor:dawkat  dodano: 2014-09-24 | 21:29:34
Parę punktów bym dodał :)
Kiedyś mieliście świetne okna po 12 latach jedynie uszczelki do wymiany. Ale te czasy się skończyły na Państwa wykonawcach/handlowcach wymiękłem... Albo ceny zaporowe dawali aby tylko za HS-y się nie brać albo od razu mówili że mogą zrobić wszystko oprócz HS. Finalnie wybrałem konkurencje. Rozumiałbym jakby sytuacja wydarzyła się w zadup..u dolnym ale Poznań to troszkę już wstyd.
Odpowiedź do dawkat
autor:rehau  dodano: 2014-09-25 | 09:56:14
Tak, błędów przy montażu może być jeszcze więcej, wybraliśmy te najprostsze :-)
Dobrze słyszeć, że miał Pan już pozytywne doświadczenia z oknami REHAU, używanymi przez 12 lat.
Niesłychanie cenna informacja dla nas to ta, która dotyczy obsługi u producentów okien, pracujących na naszych systemach. Chętnie usłyszelibyśmy od Pana więcej - jeśli więc znajdzie Pan czas, żeby opisać szerzej te doświadczenia, prosimy o kontakt mailowy akademia@rehau.com
Poczekamy cierpliwie, bo wiemy, że w czasie budowania domu o wolny czas jest niesłychanie trudno:-)
PS - sofa w salonie piękna :)

Okna narożnikowe, wykusze - o czym pamiętać?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »
Ważnym elementem konstrukcji okiennych są rozwiązania narożnikowe. W projektach pojawiają się na przykład piękne okna wykuszowe, ale często inwestorzy rezygnują z takiej budowy okna – obawiają się mostków cieplnych. Tak może się zdarzyć, jeśli nie zastosujemy specjalnych rozwiązań narożnikowych.
Wówczas ciepło ucieka szybciej z wewnątrz pomieszczenia na zewnątrz. Płaszczyzna, na której występuje mostek cieplny jest chłodniejsza w stosunku do pozostałych ścian w pomieszczeniu. Jest przez to szczególnie narażona na powstawanie skroplin. Kiedy ciepłe powietrze styka się z zimną powierzchnią, następuje jego ochłodzenie. Zimne powietrze nie jest w stanie absorbować tak dużej ilości pary wodnej jak ogrzane.
W przypadku niewystarczającej izolacji termicznej danego obszaru, przy odpowiednich warunkach i po osiągnięciu punktu rosy, na powierzchni profilu narożnego następuje wykroplenie pary wodnej. 

Wilgoć pojawiająca się wewnątrz pomieszczenia stanowi idealne podłoże dla grzybów pleśniowych. Ciągłe gromadzenie się wody narusza mikroklimat pomieszczenia, prowadzi do uszkodzenia materiałów budowlanych oraz wyposażenia wnętrza. Grzyby pleśniowe mogą być także zagrożeniem dla zdrowia użytkowników. 

Rozwiązania narożnikowe REHAU, dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, skutecznie przeciwdziałają powstawaniu skroplin.

Specjalna budowa komór powietrznych nie dopuszcza do powstawania punktu rosy na powierzchni profilu. Nawet przy niższych temperaturach zewnętrznych, profil okien narożnych nie ulega nadmiernemu ochłodzeniu i dzięki temu w pomieszczeniu nie tworzą się skropliny. Warto szczególnie zwrócić uwagę na profile do okien wykuszowych. Dzięki temu rozwiązaniu, kąt narożnika można ustawić dowolnie w przedziale pomiędzy 90 stopni  a 180 stopni.

Nowoczesne rozwiązania oferują inwestorom, architektom, planistom i producentom stolarki otworowej nowe możliwości - bez kompromisów w zakresie funkcjonalności, przenikalności cieplnej oraz bezpieczeństwa. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak działa pompa ciepła?

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jak działa pompa ciepła?

Źródłem ciepła używanego do ogrzewania domu za pomocą pompy ciepła może być grunt, woda lub powietrze. Są to źródła o temperaturze niższej niż temperatura w pomieszczeniach, a więc zadaniem pompy ciepła jest pobranie energii cieplnej z medium o niższej temperaturze (np. woda gruntowa ma temperaturę 7÷12°C, a powietrze może mieć nawet -20°C) i przekazanie jej do obiegu grzewczego o wyższej temperaturze w celu ogrzania pomieszczenia (ok. 20°C). Niektóre urządzenia zdolne są również do podgrzewania wody użytkowej, wtedy posiadają jeszcze jeden obieg.

Samo serce urządzenia jest praktycznie identyczne pod względem zasady działania jak w lodówce. Czynnik chłodniczy przepływa do parownika, w którym odparowuje i zabiera ciepło z glikolu ogrzanego w wymienniku gruntowym. Następnie gaz ten trafia do sprężarki, gdzie ulega podniesieniu jego ciśnienie i temperatura. W trzecim etapie gorący gaz trafia do skraplacza, w którym oddaje ciepło do płynu obiegu grzewczego. Skroplona ciecz z wymiennika przekazywana jest pod dużym ciśnieniem do zaworu dławiącego, gdzie następuje powtórne zmniejszenie ciśnienia.
 
 
Komentarze (1)
Tytuł: pompy ciepła
autor:energooszczednosc  dodano: 2015-02-10 | 10:31:33
Pompy ciepła wciąż nie są popularne, a to ze względu na koszt samej inwestycji. Jednak ciągły wzrost cen paliw każe nie jednemu budującemu swój wymarzony dom zastanowić się nad opłacalnością eksploatacyjną instalacji z pompą ciepła, dlatego dobrze, że istnieją blogi, w których pisze się na ten temat.

Nowe kolory profili okiennych REHAU

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
Jeśli kupujesz okna z profili REHAU, teraz możesz je mieć także w dwóch nowych, modnych kolorach antracytowych. Nowe folie nadają profilom atrakcyjną optykę aluminium lakierowanego proszkowo.blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl