Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerehau blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
75946 odwiedzin | wpisów: 47, komentarzy: 62, artykułów: 125, obserwuje: 37
 

Relazzo style - panele tarasowe

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

RELAZZO style - pełne pozytywnych wzruszeń…

blog budowlany - mojabudowa.pl


System tarasowy RELAZZO. Wiecie o nim chyba już wszystko. Że ma unikalne właściwości, nieograniczone możliwości wzornicze i mnóstwo zastosowań.  Wiele razy pisaliśmy o cechach użytkowych desek kompozytowych RELAZZO produkowanych przez REHAU. Wspominaliśmy wielokrotnie, że deski RELAZZO są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu oraz trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie wymagają konserwacji, więc możecie zapomnieć o ich olejowaniu, malowaniu czy szlifowaniu. Przecież nie warto tracić wolnego czasu na zajmowanie się tego typu pracami. Intuicyjny montaż, możliwość wymiany pojedynczej deski bez potrzeby demontażu całego tarasu to także wielka oszczędność czasu.

RELAZZO = design

blog budowlany - mojabudowa.pl


RELAZZO to elegancja i piękno naturalnego drewna połączone z wyjątkową wytrzymałością i odpornością tworzywa sztucznego. A mimo to mamy tu do czynienia z produktem ekologicznym, który może zostać poddany procesowi recyklingu. Brak drzazg, przyjemna struktura i właściwości poślizgowe uzupełniają katalog użytkowych cech RELAZZO, które czynią je produktem wyjątkowym. Zaś bogata kolorystyka i design to odpowiedź REHAU na wysokie wymagania naszych klientów.

RELAZZO = nieograniczone możliwości

Ale to wszystko już wiecie, prawda? Wiecie także, że RELAZZO można zastosować niemal w każdych warunkach: w hotelach, biurowcach, przy basenach, na balkonach, tarasach dachowych, na plażach czy placach zabaw. Ciężko jednym tchem wymienić wszystkie możliwe miejsca, w których można ułożyć taras z kompletnego systemu RELAZZO. Mieliście już okazję poznać nasze sztandarowe, wielkie realizacje jak Hotel Arłamów**** w środku bieszczadzkiej głuszy, apartamentowiec Dune w Mielnie nad samym brzegiem morza oraz nowoczesny biurowiec Malta House w Poznaniu. Jesteśmy z nich naprawdę dumni.

blog budowlany - mojabudowa.plfot.Marcin MelanowiczRELAZZO = style

Dziś przedstawiamy nowość w rodzinie RELAZZO – system tarasowy RELAZZO style. System ten premierę święcił na styczniowych targach budowlanych w Monachium, a od 1.09.2015 jest także dostępny dla klientów w Polsce.

Panele RELAZZO style wykonane są ze sprawdzonego tworzywa WPC, gwarantującego im te same unikalne właściwości użytkowe co w przypadku innych produktów RELAZZO. Ze względu na niewielką wysokość zabudowy system ten stanowi idealne rozwiązanie w przypadku renowacji istniejących już obiektów. Ale z powodzeniem może zostać zastosowany na nowo planowanych tarasach.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Panele RELAZZO style o szerokości 169mm to trzy warianty wykończenia powierzchni – ryflowana, szczotkowana oraz struktura drewna. Te deski rzeczywiście wyglądają jak drewniane i dopełniają wrażenia obcowania z prawdziwym drewnem – są przyjemne w dotyku i ciepłe. Panele dostępne są w trzech atrakcyjnych kolorach – w tym dwóch całkowicie nowych Pino i Tasso – oraz w dwóch długościach (4 i 6m). Uzupełnieniem systemu są dwa warianty wykończenia tarasu: aluminiowa listwa wieńcząca oraz zaślepki kolorystycznie dopasowane do desek. Do wykończenia schodów i stopni można zastosować aluminiowy profil schodowy.

RELAZZO style = 6 razy szybszy montaż

blog budowlany - mojabudowa.pl


Największą praktyczną zaletą RELAZZO style jest rewolucyjny system montażu, dzięki któremu taras można ułożyć w naprawdę rekordowym czasie. Firmy montażowe szybko zauważą różnicę: czas układania w stosunku do dostępnych na rynku systemów tarasowych skróci się o ponad połowę. Panele montowane są na specjalnych systemowych legarach aluminiowych za pomocą innowacyjnych klipsów do szybkiego montażu i specjalnych klamer końcowych i środkowych. Gwarantuje to 75% mniej połączeń śrubowych i znacznie przyśpiesza montaż. Także ten system pomyślany jest tak, aby możliwa była wymiana pojedynczej deski – bez potrzeby demontażu całego tarasu. Do montażu RELAZZO style stosuje się standardowe urządzenia do obróbki drewna.

Ci z Was, którzy nie mieli dotąd do czynienia z RELAZZO zostali właśnie fanami tego produktu, prawda? A Ci którzy zastosowali nasz produkt w swoich projektach utwierdzili się tylko w przekonaniu, że był to właściwy wybór. Puśćcie więc wodze fantazji i oddajcie się pasji projektowania. Spełniajcie marzenia Waszych klientów o idealnym domu z idealnym tarasem. Oczywiście tarasem RELAZZO style.

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę www.tarasrelazzo.pl. Kontakt z nami: relazzo.pl@rehau.com


Informacje przygotowała Magdalena Bartecka. 


O oknach do domów energooszczędnych

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Domy energooszczędne to budynki o stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniu na energię potrzebną do ich ogrzania. W takim domu okna, podobnie jak ściany, powinny stanowić barierę dla uciekającego na zewnątrz ciepła. Funkcję tę dobrze pełnią okna energooszczędne.

blog budowlany - mojabudowa.pl

rysunek: Maja Bartecka (praca na konkurs Dom Przyszłości)

Jednym ze skutecznych sposobów obniżenia kosztów ogrzewania domu jest zastosowanie okien energooszczędnych. Nieszczelne okna o niezbyt wygórowanych parametrach termoizolacyjnych są najczęstszą przyczyną dużych strat ciepła z wnętrza domu. Strat, które bezpośrednio odbijają się na budżecie domowym.

Okna energooszczędne czyli jakie?

Najważniejszym parametrem, który mówi o tym, czy okna są energooszczędne jest współczynnik przenikania ciepła Uw całego okna. W przypadku okien do domów energooszczędnych nie powinien on być wyższy niż 1,1 W/(m2K), przy czym im ma on niższą wartość, tym lepiej.

Niski współczynnik przenikania ciepła Uw okien energooszczędnych uzyskuje się przez ich odpowiednią budowę. 

Oszklenie do okien energooszczędnych powinno składać się z zestawu dwóch lub trzech szyb zespolonych, między którymi znajduje się gaz o słabej przewodności cieplnej – np. argon lub krypton. Szyby w oknach energooszczędnych powinny być też pokryte powłoką emisyjną, ograniczającą ucieczkę ciepła przez szklane tafle i oddzielone ciepłą ramką dystansową, wykonaną np. z tworzywa sztucznego lub ze stali szlachetnej. Taka ramka eliminuje powstawanie w tych miejscach mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Zapobiega ona także wykraplaniu się pary wodnej na obrzeżach szyb. Ciepła ramka dystansowa w oknach energooszczędnych nie powinna być cięta i łączona w narożach, gdyż powoduje to obniżenie szczelności szyby. W konsekwencji może to nawet prowadzić do ucieczki gazu z przestrzeni międzyszybowej i pogorszenia termoizolacyjności całego okna. Dlatego w oknach do domów energooszczędnych ramka dystansowa powinna być wykonana z jednego, odpowiednio giętego elementu.   

Profile do okien energooszczędnych

Wybierając okna energooszczędne należy również zwrócić uwagę na profile. W przypadku okien z PVC duże znaczenie będzie miała głębokość zabudowy (zwana niekiedy szerokością profili) oraz liczba komór, z których zbudowany jest profil. Te dwa elementy oraz konstrukcja samego profilu przekładają się docelowo na ich parametry cieplne. Zazwyczaj w oknach energooszczędnychstosuje się systemy profili wielokomorowych. Optymalne rozwiązanie to sześć komór - taka budowa pozwala na uzyskanie niezbędnych parametrów cieplnych oraz zapewnienie odpowiedniej sztywności gotowym oknom i drzwiom.

 Aby uzyskać odpowiednią sztywność elementu okiennego jest on wzmacniany w środku kształtownikiem ze stali. Jednak stal, która jest dobrym przewodnikiem ciepła, pogarsza parametry izolacyjne. Najnowocześniejsze rozwiązania na rynku, takie jak system GENEO, eliminują w większości przypadków konieczność zastosowania stali. Zaś brak stali sprawia, że unikamy mostków cieplnych i tym samym polepszają się właściwości izolujące profilu. Dodatkowym rozwiązaniem, które wpływa na poprawę izolacyjności termicznej okien, jest wypełnienie komór profili specjalnymi wkładkami ocieplającymi.Komentarze (2)
Tytuł: montaż
autor:ola1989  dodano: 2015-09-23 | 13:41:07
Brakuje info o odpowiednim montażu takich okien. Kupując energooszczedne okna nie wyobrażam sobie innego montażu niż tzw. "ciepły montaż" w warstwie ocieplenia.
autor:rehau  dodano: 2015-09-25 | 12:31:35
Słuszne spostrzeżenie.
Nie ma dobrych okien energooszczędnych bez dobrego ciepłego montażu. Pisaliśmy już o nim w poprzednich artykułach i pewnie jeszcze nie raz będziemy pisać.

Gruntowy Powietrzny Wymiennik Ciepła

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zasada działania gruntowego powietrznego wymiennika ciepła polega na wykorzystaniu temperatury gruntu oscylującej na poziomie ok. 8°C (na głębokości ok. 1,5 m poniżej rzędnej terenu) do ocieplenia lub schłodzenia powietrza płynącego systemem rur w gruncie. 

Powietrze to jest następnie przekazywane do centrali wentylacyjnej (rekupera­tora) i rozprowadzane w budynku systemem rur wentylacyjnych. Doświadczenia pokazują, że dzięki zastosowaniu GPWC można podnieść temperaturę doprowadzanego powietrza nawet o 22°C w zimie. 

Dzięki takiemu zabiegowi powietrze zasysane zimą do centrali wentylacyjno-rekuperacyjnej zostaje wstępnie ogrzane, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej potrzebnej do podgrzania powietrza do wymaganej temperatury w danym obiekcie.


Analogicznie w lecie w przypadku wystąpienia upałów z temperatu­rami do 33°C powietrze po przejściu przez wymiennik ochłodzi się do temperatury 16°C. Nie ma wówczas konieczności montowania instalacji klimatyzacyjnej, która zapewnia jedynie chłodne powietrze lokalnie, blisko klimatyzatora, przyczyniając się często do łatwego przeziębienia oraz bólów głowy. 

Efekt klimatyzacyjny uzyskany dzięki gruntowemu wymiennikowi powietrza tworzy zdecydowanie wyższy komfort mieszkania oraz stabilny i równomierny rozkład temperatu­rowy w pomieszczeniach. Ponadto proces schłodzenia powietrza latem w GPWC prowadzi do powstania wody kondensacyjnej, czyli wykroplenia wilgoci zawartej w powietrzu. Obniżenie wilgotności powietrza latem wpływa na poprawę jakości powietrza i obniża odczucie ciężkiego oraz parnego powietrza.


Powierzchnia niesłychanie gładka - HDF

autor: rehau blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie lubimy tracić czasu na pracochłonne mycie i konserwację okien. Przy ich wyborze warto także wziąć pod uwagę komfort użytkowania. Okna i drzwi narażone są codziennie na zmienne warunki atmosferyczne - deszcze, wiatry, kurz oraz często intensywne otwieranie i zamykanie. 

  • Okna łatwe w czyszczeniu

    Profile okienne REHAU charakteryzują się szczególną powierzchnią zewnętrzną. Jest ona wyjątkowo gładka i zachwyca swoim stopniem połysku. Dzięki temu o wiele trudniej osadza się na niej brud i kurz.  Powierzchnia ta wykonana jest w technologii HDF (High Definition Finishing). Jej tajemnica kryje się w specjalnej recepturze i ulepszonej metodzie produkcji, opracowanej przez inżynierów z centrum badań i rozwoju. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia usuwa się szybko i komfortowo przy pomocy domowych środków myjących. 

  • Nie chcesz tracić czasu na konserwację okien?

    Decydując się na zakup okien z tworzyw sztucznych nie będziesz już musiał spędzać wolnych chwil na ich szlifowaniu i malowaniu. Ich konserwacja jest niezwykle prosta - wystarczy raz do roku naoliwić wszystkie ruchome części okuć kilkoma kroplami oleju maszynowego oraz zakonserwować uszczelki silikonem do uszczelek.