Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Relazzo style - panele tarasowe

Blog:  rehau
Data dodania: 2015-09-25
wyślij wiadomość

RELAZZO style - pełne pozytywnych wzruszeń…

blog budowlany - mojabudowa.pl


System tarasowy RELAZZO. Wiecie o nim chyba już wszystko. Że ma unikalne właściwości, nieograniczone możliwości wzornicze i mnóstwo zastosowań.  Wiele razy pisaliśmy o cechach użytkowych desek kompozytowych RELAZZO produkowanych przez REHAU. Wspominaliśmy wielokrotnie, że deski RELAZZO są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu oraz trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie wymagają konserwacji, więc możecie zapomnieć o ich olejowaniu, malowaniu czy szlifowaniu. Przecież nie warto tracić wolnego czasu na zajmowanie się tego typu pracami. Intuicyjny montaż, możliwość wymiany pojedynczej deski bez potrzeby demontażu całego tarasu to także wielka oszczędność czasu.

RELAZZO = design

blog budowlany - mojabudowa.pl


RELAZZO to elegancja i piękno naturalnego drewna połączone z wyjątkową wytrzymałością i odpornością tworzywa sztucznego. A mimo to mamy tu do czynienia z produktem ekologicznym, który może zostać poddany procesowi recyklingu. Brak drzazg, przyjemna struktura i właściwości poślizgowe uzupełniają katalog użytkowych cech RELAZZO, które czynią je produktem wyjątkowym. Zaś bogata kolorystyka i design to odpowiedź REHAU na wysokie wymagania naszych klientów.

RELAZZO = nieograniczone możliwości

Ale to wszystko już wiecie, prawda? Wiecie także, że RELAZZO można zastosować niemal w każdych warunkach: w hotelach, biurowcach, przy basenach, na balkonach, tarasach dachowych, na plażach czy placach zabaw. Ciężko jednym tchem wymienić wszystkie możliwe miejsca, w których można ułożyć taras z kompletnego systemu RELAZZO. Mieliście już okazję poznać nasze sztandarowe, wielkie realizacje jak Hotel Arłamów**** w środku bieszczadzkiej głuszy, apartamentowiec Dune w Mielnie nad samym brzegiem morza oraz nowoczesny biurowiec Malta House w Poznaniu. Jesteśmy z nich naprawdę dumni.

blog budowlany - mojabudowa.plfot.Marcin MelanowiczRELAZZO = style

Dziś przedstawiamy nowość w rodzinie RELAZZO – system tarasowy RELAZZO style. System ten premierę święcił na styczniowych targach budowlanych w Monachium, a od 1.09.2015 jest także dostępny dla klientów w Polsce.

Panele RELAZZO style wykonane są ze sprawdzonego tworzywa WPC, gwarantującego im te same unikalne właściwości użytkowe co w przypadku innych produktów RELAZZO. Ze względu na niewielką wysokość zabudowy system ten stanowi idealne rozwiązanie w przypadku renowacji istniejących już obiektów. Ale z powodzeniem może zostać zastosowany na nowo planowanych tarasach.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Panele RELAZZO style o szerokości 169mm to trzy warianty wykończenia powierzchni – ryflowana, szczotkowana oraz struktura drewna. Te deski rzeczywiście wyglądają jak drewniane i dopełniają wrażenia obcowania z prawdziwym drewnem – są przyjemne w dotyku i ciepłe. Panele dostępne są w trzech atrakcyjnych kolorach – w tym dwóch całkowicie nowych Pino i Tasso – oraz w dwóch długościach (4 i 6m). Uzupełnieniem systemu są dwa warianty wykończenia tarasu: aluminiowa listwa wieńcząca oraz zaślepki kolorystycznie dopasowane do desek. Do wykończenia schodów i stopni można zastosować aluminiowy profil schodowy.

RELAZZO style = 6 razy szybszy montaż

blog budowlany - mojabudowa.pl


Największą praktyczną zaletą RELAZZO style jest rewolucyjny system montażu, dzięki któremu taras można ułożyć w naprawdę rekordowym czasie. Firmy montażowe szybko zauważą różnicę: czas układania w stosunku do dostępnych na rynku systemów tarasowych skróci się o ponad połowę. Panele montowane są na specjalnych systemowych legarach aluminiowych za pomocą innowacyjnych klipsów do szybkiego montażu i specjalnych klamer końcowych i środkowych. Gwarantuje to 75% mniej połączeń śrubowych i znacznie przyśpiesza montaż. Także ten system pomyślany jest tak, aby możliwa była wymiana pojedynczej deski – bez potrzeby demontażu całego tarasu. Do montażu RELAZZO style stosuje się standardowe urządzenia do obróbki drewna.

Ci z Was, którzy nie mieli dotąd do czynienia z RELAZZO zostali właśnie fanami tego produktu, prawda? A Ci którzy zastosowali nasz produkt w swoich projektach utwierdzili się tylko w przekonaniu, że był to właściwy wybór. Puśćcie więc wodze fantazji i oddajcie się pasji projektowania. Spełniajcie marzenia Waszych klientów o idealnym domu z idealnym tarasem. Oczywiście tarasem RELAZZO style.

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę www.tarasrelazzo.pl. Kontakt z nami: relazzo.pl@rehau.com


Informacje przygotowała Magdalena Bartecka. 

Artykuł:  O oknach do domów energooszczędnych

Blog:  rehau
Data dodania: 2015-09-23
wyślij wiadomość

Domy energooszczędne to budynki o stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniu na energię potrzebną do ich ogrzania. W takim domu okna, podobnie jak ściany, powinny stanowić barierę dla uciekającego na zewnątrz ciepła. Funkcję tę dobrze pełnią okna energooszczędne.

blog budowlany - mojabudowa.pl

rysunek: Maja Bartecka (praca na konkurs Dom Przyszłości)

Jednym ze skutecznych sposobów obniżenia kosztów ogrzewania domu jest zastosowanie okien energooszczędnych. Nieszczelne okna o niezbyt wygórowanych parametrach termoizolacyjnych są najczęstszą przyczyną dużych strat ciepła z wnętrza domu. Strat, które bezpośrednio odbijają się na budżecie domowym.

Okna energooszczędne czyli jakie?

Najważniejszym parametrem, który mówi o tym, czy okna są energooszczędne jest współczynnik przenikania ciepła Uw całego okna. W przypadku okien do domów energooszczędnych nie powinien on być wyższy niż 1,1 W/(m2K), przy czym im ma on niższą wartość, tym lepiej.

Niski współczynnik przenikania ciepła Uw okien energooszczędnych uzyskuje się przez ich odpowiednią budowę. 

Oszklenie do okien energooszczędnych powinno składać się z zestawu dwóch lub trzech szyb zespolonych, między którymi znajduje się gaz o słabej przewodności cieplnej – np. argon lub krypton. Szyby w oknach energooszczędnych powinny być też pokryte powłoką emisyjną, ograniczającą ucieczkę ciepła przez szklane tafle i oddzielone ciepłą ramką dystansową, wykonaną np. z tworzywa sztucznego lub ze stali szlachetnej. Taka ramka eliminuje powstawanie w tych miejscach mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Zapobiega ona także wykraplaniu się pary wodnej na obrzeżach szyb. Ciepła ramka dystansowa w oknach energooszczędnych nie powinna być cięta i łączona w narożach, gdyż powoduje to obniżenie szczelności szyby. W konsekwencji może to nawet prowadzić do ucieczki gazu z przestrzeni międzyszybowej i pogorszenia termoizolacyjności całego okna. Dlatego w oknach do domów energooszczędnych ramka dystansowa powinna być wykonana z jednego, odpowiednio giętego elementu.   

Profile do okien energooszczędnych

Wybierając okna energooszczędne należy również zwrócić uwagę na profile. W przypadku okien z PVC duże znaczenie będzie miała głębokość zabudowy (zwana niekiedy szerokością profili) oraz liczba komór, z których zbudowany jest profil. Te dwa elementy oraz konstrukcja samego profilu przekładają się docelowo na ich parametry cieplne. Zazwyczaj w oknach energooszczędnychstosuje się systemy profili wielokomorowych. Optymalne rozwiązanie to sześć komór - taka budowa pozwala na uzyskanie niezbędnych parametrów cieplnych oraz zapewnienie odpowiedniej sztywności gotowym oknom i drzwiom.

 Aby uzyskać odpowiednią sztywność elementu okiennego jest on wzmacniany w środku kształtownikiem ze stali. Jednak stal, która jest dobrym przewodnikiem ciepła, pogarsza parametry izolacyjne. Najnowocześniejsze rozwiązania na rynku, takie jak system GENEO, eliminują w większości przypadków konieczność zastosowania stali. Zaś brak stali sprawia, że unikamy mostków cieplnych i tym samym polepszają się właściwości izolujące profilu. Dodatkowym rozwiązaniem, które wpływa na poprawę izolacyjności termicznej okien, jest wypełnienie komór profili specjalnymi wkładkami ocieplającymi.


2Komentarze
ola1989
Data dodania: 2015-09-23 13:41:07
montaż
Brakuje info o odpowiednim montażu takich okien. Kupując energooszczedne okna nie wyobrażam sobie innego montażu niż tzw. "ciepły montaż" w warstwie ocieplenia.
odpowiedz
rehau  
Data dodania: 2015-09-25 12:31:35
Słuszne spostrzeżenie. Nie ma dobrych okien energooszczędnych bez dobrego ciepłego montażu. Pisaliśmy już o nim w poprzednich artykułach i pewnie jeszcze nie raz będziemy pisać.
odpowiedz

Artykuł:  Gruntowy Powietrzny Wymiennik Ciepła

Blog:  rehau
Data dodania: 2015-09-17
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zasada działania gruntowego powietrznego wymiennika ciepła polega na wykorzystaniu temperatury gruntu oscylującej na poziomie ok. 8°C (na głębokości ok. 1,5 m poniżej rzędnej terenu) do ocieplenia lub schłodzenia powietrza płynącego systemem rur w gruncie. 

Powietrze to jest następnie przekazywane do centrali wentylacyjnej (rekupera­tora) i rozprowadzane w budynku systemem rur wentylacyjnych. Doświadczenia pokazują, że dzięki zastosowaniu GPWC można podnieść temperaturę doprowadzanego powietrza nawet o 22°C w zimie. 

Dzięki takiemu zabiegowi powietrze zasysane zimą do centrali wentylacyjno-rekuperacyjnej zostaje wstępnie ogrzane, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej potrzebnej do podgrzania powietrza do wymaganej temperatury w danym obiekcie.


Analogicznie w lecie w przypadku wystąpienia upałów z temperatu­rami do 33°C powietrze po przejściu przez wymiennik ochłodzi się do temperatury 16°C. Nie ma wówczas konieczności montowania instalacji klimatyzacyjnej, która zapewnia jedynie chłodne powietrze lokalnie, blisko klimatyzatora, przyczyniając się często do łatwego przeziębienia oraz bólów głowy. 

Efekt klimatyzacyjny uzyskany dzięki gruntowemu wymiennikowi powietrza tworzy zdecydowanie wyższy komfort mieszkania oraz stabilny i równomierny rozkład temperatu­rowy w pomieszczeniach. Ponadto proces schłodzenia powietrza latem w GPWC prowadzi do powstania wody kondensacyjnej, czyli wykroplenia wilgoci zawartej w powietrzu. Obniżenie wilgotności powietrza latem wpływa na poprawę jakości powietrza i obniża odczucie ciężkiego oraz parnego powietrza.

Artykuł:  Powierzchnia niesłychanie gładka - HDF

Blog:  rehau
Data dodania: 2015-09-04
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie lubimy tracić czasu na pracochłonne mycie i konserwację okien. Przy ich wyborze warto także wziąć pod uwagę komfort użytkowania. Okna i drzwi narażone są codziennie na zmienne warunki atmosferyczne - deszcze, wiatry, kurz oraz często intensywne otwieranie i zamykanie. 

  • Okna łatwe w czyszczeniu

    Profile okienne REHAU charakteryzują się szczególną powierzchnią zewnętrzną. Jest ona wyjątkowo gładka i zachwyca swoim stopniem połysku. Dzięki temu o wiele trudniej osadza się na niej brud i kurz.  Powierzchnia ta wykonana jest w technologii HDF (High Definition Finishing). Jej tajemnica kryje się w specjalnej recepturze i ulepszonej metodzie produkcji, opracowanej przez inżynierów z centrum badań i rozwoju. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia usuwa się szybko i komfortowo przy pomocy domowych środków myjących. 

  • Nie chcesz tracić czasu na konserwację okien?

    Decydując się na zakup okien z tworzyw sztucznych nie będziesz już musiał spędzać wolnych chwil na ich szlifowaniu i malowaniu. Ich konserwacja jest niezwykle prosta - wystarczy raz do roku naoliwić wszystkie ruchome części okuć kilkoma kroplami oleju maszynowego oraz zakonserwować uszczelki silikonem do uszczelek.


rehau
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 128425
Komentarzy: 63
Obserwują: 44
On-line: 9
Wpisów: 47 Artykułów: 133 Galeria zdjęć: 483
o nas
eksperci firmy REHAU
o firmie
Pracownicy REHAU (którzy sami też budowali albo budują) dzielą się swoją wiedzą o budownictwie energooszczędnym. Więcej o nas na www.rehau.pl
ARCHIWUM WPISÓW
2020 maj
2020 kwiecień
2019 październik
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 417
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 231
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
jahu11.mojabudowa.pl - wpisów: 215
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 201
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 138
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 120
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń