Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Okna a strony świata

Blog:  rehau
Data dodania: 2019-01-28
wyślij wiadomość

Okna a strony świata

Rozmieszczenie okien w naszym domu to kluczowa decyzja. To od jakiej strony zaplanujemy układ pomieszczeń może przynieść nam wiele korzyści. Przykładowo przez okna od strony północnej będzie wpadać najmniej światła dziennego. Od południa z kolei nasłonecznienie będzie na tyle dobre, że pozwoli oszczędzić na kosztach ogrzewania. 

Po przeczytaniu tego tekstu przekonacie się, że rozmieszczenie okien wpływa nie tylko na koszty utrzymania domu lecz ze stronami świata wiąże się także komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach.

Przeszklenia od południa

Od południa wpada do wnętrza domu najwięcej promieni słonecznych. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie salonu właśnie od tej strony. Przyjemne popołudnie w słonecznym pokoju dziennym zapewnią komfort, natomiast od południa lepiej nie planować kuchni, bo w niej dodatkowe ciepło z okien nie jest konieczne, a wręcz niewskazane.

Miejmy na uwadze fakt, iż okna od południa mogą wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania domu w okresie zimowym. Dlatego warto montować tu duże przeszklenia, by wpuścić jak najwięcej promieniowania słonecznego. W mniej mroźne dni słońce może tak skutecznie ogrzać wnętrza, że grzejniki nie będą musiały pracować. Pamiętajmy, że chcąc osiągnąć jak najlepszy rezultat, ściany i podłogi powinny być z materiałów długo trzymających ciepło, takich jak beton czy kamień. Co więcej szczególnie w przypadku dużych przeszkleń istotna jest ich jakość, a dokładnie parametry cieplne. Im niższy współczynnik przenikania ciepła Uw ma okno, tym lepiej zapobiega stratom ciepła. Według obowiązujących norm okno może mieć maksymalnie Uw = 1,1 W/m²K. Na rynku dostępne są okna cieplejsze, a nawet takie jak REHAU SYNEGO, które mają znacznie lepsze parametry cieplne – uzyskują współczynnik Uw nawet 0,66 W/m²K.


Więcej informacji o nowych oknach w systemie SYNEGO

Wschód i zachód

Okna skierowane na wschód dobrze zdadzą egzamin w sypialni – poranne budzenie przy wschodzącym słońcu jest przyjemniejsze, natomiast wieczorem pokój będzie ciemniejszy i chłodniejszy, co ułatwia zasypianie. Również do kuchni poleca się okna na wschód.

Z kolei ani sypialnia, ani kuchnia nie powinny mieć okien na stronę zachodnią – w lecie byłoby w tych pomieszczeniach zbyt gorąco.

Jeśli chodzi o zyski ciepła wynikające z nasłonecznienia, to nie są już tak znaczące, jak w przypadku okien skierowanych na południe. Dlatego nie poleca się tu dużych przeszkleń. Montujmy okna o standardowych wielkościach, wybierając te z niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła.

Okna na północ

Przez nie wpada do domu najmniej światła dziennego. Z tej strony można projektować pomieszczenia, które nie potrzebują dobrego doświetlenia – na przykład gabinet, garderobę, pokój telewizyjny.

Montowanie dużych okien od północy spowodowałoby zwiększenie strat ciepła. Pamiętajmy bowiem, że nawet najlepsze okna nie izolują tak skutecznie, jak dobrze ocieplone ściany.

Zobaczcie krótką animację na ten temat klikając tu.

Artykuł:  Zalety ogrzewania podłogowego

Blog:  rehau
Data dodania: 2019-01-15
wyślij wiadomość

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe! Do najczęściej wymienianych korzyści zaliczamy komfort, brak widocznych elementów grzejnych, a także utrzymanie odpowiedniego dla ludzkiego organizmu rozkładu temperatury w pomieszczeniach. 

Poznaj zalety naszego systemu: 

Podłoga, ściany i sufit pomieszczenia służą do ogrzewania
W przeciwieństwie do grzejników konwencjonalnych ogrzewanie płaszczyznowe gwarantuje równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu.
Wystarczy temperatura na poziomie ok. 20º C, żeby uzyskać odczucie przyjemnego ciepła. Umożliwia to nie tylko uzyskanie komfortu cieplnego, ale również duże oszczędności energii. Spadek temperatury w pomieszczeniu o 2 stopnie może obniżyć koszty energii o 10%.

Ogrzewanie płaszczyznowe zapobiega tworzeniu się mostków termicznych
Ta sama zasada, która sprawia, że ciepło z ogrzewania płaszczyznowego jest przyjemne, zapobiega także mostkom termicznym, mogącym sprzyjać powstawaniu zagrzybienia. Pomieszczenie jest równomiernie ogrzane, nie ma stref z dużymi wahaniami temperatur. Dzięki temu możemy się cieszyć mieszkaniem wolnym od pleśni. 

Zdrowy klimat dla alergików
Równomierne rozmieszczenie ciepła nie powoduje zawirowań powietrza i zmniejsza ilość kurzu oraz roztoczy w powietrzu. Efekt: większy komfort życia dla alergików!

Niewidoczny system ogrzewania
Ogrzewanie płaszczyznowe nie rzuca się w oczy. Jest po prostu ukryte w podłodze, stropie lub w ścianie. Stwarza to większe możliwości aranżacji wnętrz. Ponadto ogrzewanie płaszczyznowe nie pokrywa się kurzem, nie trzeba go malować, ani sprzątać trudno dostępnych zakamarków, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. 

Przyjemne ciepło przy niskich temperaturach zasilania
Oczywistym jest, że przy większej powierzchni grzewczej potrzebna jest woda o niższej temperaturze. Systemy ogrzewania płaszczyznowego ogrzewają pomieszczenie już przy temperaturze zasilania wynoszącej 35 ºC. Kocioł grzewczy może więc pracować mniej intensywnie i oszczędzać energię. Dzięki niskiej temperaturze zasilania ogrzewanie płaszczyznowe funkcjonuje doskonale z pompą ciepła. 

Pamiętaj dobrze zaprojektowane oraz poprawnie zamontowana instalacja zapewnia komfort, jest przyjazna dla zdrowia i dzięki niskiej temperaturze zasilania pozwala zaoszczędzić do 20% kosztów ogrzewania. 

Systemy grzewcze REHAU nadają się idealnie do różnych zastosowań - zarówno w nowym, jak i starym budownictwie, a także w zastosowaniach specjalnych np. przy rozbudowie strychu. U nas zawsze znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Ogrzewanie płaszczyznowe REHAU w nowym budownictwie

W nowobudowanych domach swoboda aranżacji jest dużo większa. Już w fazie projektowania można określić, jaki system REHAU wybrać do ogrzewania poszczególnych pomieszczeń. Możesz zdecydować się np. na ogrzewanie podłogowe w łazience, ścienne i sufitowe w ciągach komunikacyjnych oraz połączenie ogrzewania podłogowego z ogrzewaniem ściennym w pokojach!

Ogrzewanie płaszczyznowe REHAU w budynkach modernizowanych

Chcesz zmodernizować swój dom? Jeśli tak, to ogrzewanie płaszczyznowe REHAU jest doskonałym rozwiązaniem! Wśród systemów REHAU znajdziesz odpowiedni system ogrzewania podłogowego, ściennego i sufitowego, zarówno w technologii mokrej, jak i suchej - dla każdego wariantu modernizacji domu. Dzięki systemom REHAU w szybki i prosty sposób zainstalujesz odpowiednie ogrzewanie bez ograniczania wysokości pomieszczenia!

Ogrzewanie płaszczyznowe REHAU w zastosowaniach specjalnych

Dzięki wszechstronności systemów REHAU mamy gotowe rozwiązania również dla trudnych wariantów modernizacji. Np. przy rozbudowie strychu ogrzewanie ścienne w technologii suchej zabudowy pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń, a jego montaż jest prosty i szybki.

Sprawdź nasze rozwiązania klikając tutaj, jeżeli szukasz odpowiedniego instalatora znajdziesz go na tej liście   


Artykuł:  Ciepły montaż okien

Blog:  rehau
Data dodania: 2019-01-08
wyślij wiadomość

Ciepły montaż okien - co warto wiedzieć

Nowoczesne okna powinny być instalowane właśnie tą metodą. Ciepły montaż poprawia bowiem izolacyjność termiczną ścian i okien. Inwestując w okna o bardzo dobrym współczynniku przenikania ciepła, zainwestujmy również w ich jak najlepszy montaż – tylko wtedy będziemy mieli korzyści z energooszczędności okien.

Na czym polega metoda ciepłego montażu?

Najprościej rzecz ujmując, na wykonaniu trzech warstw izolacji – dlatego też bywa nazywany montażem warstwowym.

Zewnętrzna warstwa jest paroprzepuszczalna. Jej zadaniem jest wyprowadzanie wilgoci i pary wodnej z wnętrza domu oraz zabezpieczanie przed przenikaniem wody z zewnątrz w czasie opadów. Wykonuje się ją z impregnowanych taśm lub folii paroprzepuszczalnej oraz z poliuretanowej taśmy uszczelniającej.

Warstwa środkowa, czyli termiczna, to pianka poliuretanowa lub wełna mineralna.

Warstwa wewnętrzna wykonywana z folii paroszczelnej zabezpiecza izolację termiczną przed wilgocią i parą z wnętrza domu. Folię mocuje się taśmami do ścian i ościeżnic.

Ciepły montaż jest konieczny, jeżeli chcemy, by okna energooszczędne nie straciły swoich parametrów. Najważniejsze, by odpowiednio umieścić okno w ścianie w zależności od jej konstrukcji. Dobrze zaplanowany i wykonany montaż poprawia izolacyjność cieplną ściany z oknem, a jednocześnie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, czyli miejsc, przez które mogłoby uciekać ciepło z domu. Jeśli izolacja termiczna będzie sucha, to nie będą także pojawiać się grzyby i pleśń.

Obejrzyjcie, krótki poradnik na temat ciepłego montażu, klikając tutaj

Komu zlecić ciepły montaż okien?

Zatrudniajmy do tego tylko wyspecjalizowane ekipy. Ktoś z małym doświadczeniem i brakiem szczegółowej wiedzy o tej metodzie mógłby pomylić warstwy, nieprawidłowo ułożyć folie, a tym samym wręcz pogorszyć parametry ściany i okna.

Dlatego warto korzystać z usług montażystów polecanych przez producenta. Na przykład firma REHAU, jako producent profili, prowadzi specjalne szkolenia montażowe dla firm wykonawczych. Celem tych szkoleń jest przekazanie najnowszej wiedzy specjalistycznej, połączonej często z praktyką – również na budowie. W ramach cyklu Akademii REHAU prowadzone są także szkolenia dla osób odpowiedzialnych za nadzór i odbiór robót montażowych – kierowników budów i inwestorów.

Sprawdź nas na www.rehau.pl/okna



1Komentarze
rafi81  
Data dodania: 2020-04-04 02:09:16
Jak powiadali starożytni „Cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i patrz końca”. Z montażem okien należy postępować dokładnie tak samo.
odpowiedz

Artykuł:  Mat czy połysk?

Blog:  rehau
Data dodania: 2019-01-02
wyślij wiadomość

Aranżacja domu to nie lada wyzwanie! Kiedy budowa wymarzonego domu trwa, oczyma wyobraźni urządzamy przestrzeń - kolory, podłogi, duże przeszklenia. Projektowanie to szczególny etap i warto poświecić mu więcej czasu tak, by dom urządzić w konkretnym stylu i w harmonii ze wszystkimi wykorzystanymi w jej przestrzeni, elementami. Kiedy wiemy czego oczekujemy, w jakich barwach czujemy się dobrze, jakie faktury nam odpowiadają - proponujemy zacząć od kuchni - w końcu to serce domu! 


Meble kuchenne mogą być proste - inspirowane naturą, nowoczesne, tradycyjne – możliwości jest wiele, a wśród nich nowe trendy i innowacyjne rozwiązania.

Szkło polimerowe – sposobem na nowoczesne wnętrza

Tradycyjne szkło nie zawsze sprawdza się w kuchennej przestrzeni – bywa także uciążliwe w utrzymaniu i codziennej pielęgnacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że prezentuje się wspaniale i w zestawieniu ze stylowymi, prostymi meblami nadaje charakteru domowemu otoczeniu. 

Co jednak zrobić w przypadku wad tego materiału? Co z bezpieczeństwem? Przypadkowe uderzenie może mieć dramatyczne skutki, dlatego odradza się stosowanie zwykłego szkła w pokojach dla najmłodszych. To materiał ciężki, a stolarz bez pomocy szklarza nie przygotuje go do montażu.

Szukajmy więc nowych rozwiązań, które skutecznie wyeliminują wady tradycyjnego materiału, zapewniając znaczenie większą wytrzymałość. Szkło polimerowe sprawia, że fronty i kuchenna zabudowa zyskują estetyczne wykończenie, a nasza kuchnia nowoczesny charakter. Szklany laminat stanowi alternatywne rozwiązanie dla prawdziwego szkła – cechują się bardzo wysoką odpornością i trwałością – chociażby promienie UV nie zmienią odcienia naszych frontów, a dzięki nieporowatej powierzchni szkło polimerowe bardzo łatwo utrzymać w czystości. 

Matowe wykończenie – gdzie się sprawdzi?

Nie ulega wątpliwości, że rozwiązanie oferowane przez markę REHAU jest dedykowane kuchniom nowoczesnym - utrzymanym w duchu współczesnego designu. To tu dominują proste, symetryczne zestawienia, geometryczne kształty i minimalistyczne trendy. Matowe wykończenie znajdzie swe zastosowanie we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych i nawiązujących do świata przyrody. Harmonijne i proporcjonalnie usytuowane zabudowy kuchennej warto uatrakcyjnić przy pomocy szklanych paneli w wydaniu mat. Te będą się pięknie komponować w zestawieniu z elementami wykonanymi z drewna, kamienia i szkła. W aranżacji, inspirowanej naturą z powodzeniem zastosujemy polimerowe szkło w wersji mat występujące z ziemistych barwach – beżu, bieli, szarościach. Dodatkowo możemy wprowadzić do wnętrza czarne akcenty i minimalistyczne dodatki. Sprzęt wybierzmy nowoczesny i zajmujący możliwie najmniej miejsca – nie zakłócimy w ten sposób efektu końcowego. Przestrzeń pozostanie w odbiorze przestronna i urządzona z dbałością o każdy detal.

Połysk – w jakich kuchniach znajdzie swe zastosowanie?

Połyskujące fronty szafek będą się estetycznie prezentować we wnętrzach eleganckich i nowoczesnych. Pamiętajmy, że jasna kolorystyka i odbijająca światło, faktura, sprawdzą się doskonale do optycznego powiększenia przestrzeni – świetnie spełnią swą funkcję w kuchniach o niewielkim metrażu. Z uwagi na stylistykę wnętrz, laminaty o połyskującej powierzchni od REHAU będą efektowną oprawą aranżacji. Proste stylizacje, dzięki szafkom o szklanym, połyskującym efekcie, zyskają na pięknym wyglądzie i charakterze. Jasne fronty mebli wykończone laminatami w kremowej barwie w zestawieniu z piaskowcem i marmurem uczynią przestrzeń oryginalną, choć nadal dominuje trend białych mebli. Jeśli szukasz bardziej odważnych rozwiązań? Postaw na grafit lub czerń - nie obawiaj się śladów palców na frontach, dla polimerowego szkła to nie kłopot.

Szklane powierzchnie prezentują się efektownie we wszystkich wnętrzach – trudno im odmówić zarówno urody, jak i uniwersalnego zastosowania. Laminaty doskonale imitujące szkło z kolekcji marki REHAU wykorzystamy także w eklektycznych, prostych aranżacjach. Możliwości, by manewrować kolorem, połyskiem i formą jest wiele, ponieważ materiał sprzyja kreatywności oraz umożliwia realizację wielu autorskich pomysłów. Zainspirujmy się estetycznie wykończonymi powierzchniami i zastosujmy je w swoich domach. Zachęcamy, by przy użyciu polimerowego szkła wnieść do kuchni więcej blasku, światła i piękna.


rehau
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 214832
Komentarzy: 65
Obserwują: 44
On-line: 9
Wpisów: 47 Artykułów: 135 Galeria zdjęć: 501
o nas
eksperci firmy REHAU
o firmie
Pracownicy REHAU (którzy sami też budowali albo budują) dzielą się swoją wiedzą o budownictwie energooszczędnym. Więcej o nas na www.rehau.pl
ARCHIWUM WPISÓW
2021 lipiec
2021 kwiecień
2020 maj
2020 kwiecień
2019 październik
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń