Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Taras Relazzo - przygotuj się do wiosny

Blog:  rehau
Data dodania: 2016-02-23
wyślij wiadomość

Tegoroczna zima przypomina raczej wiosnę, optymistycznie nastrajając do wiosennych porządków. Zakasaj więc rękawy i przygotuj swój taras RELAZZO do sezonu wiosenno-letnich spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania tarasu RELAZZO do sezonu.

  • Usuń resztki śniegu, lodu, piasku, liści, gałęzi lub innych większych zabrudzeń. Nie stosuj przy tym ostrych narzędzi metalowych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię desek. Do usunięcia lodu możesz zastosować sól. Deski RELAZZO są odporne na jej działanie. Sól może wprawdzie pozostawić ślady, ale łatwo sobie z nimi poradzisz. Liście i gałęzie zamieć szczotką.

  • Tak przygotowaną powierzchnię tarasu musisz oczyścić wodą. Po zimie najlepiej użyć myjki ciśnieniowej, która za jednym zamachem zmyje wszelkie zabrudzenia. Jeżeli nie posiadasz myjki, w zależności od stopnia zabrudzeń, możesz użyć zimnej lub ciepłej wody z łagodnymi środkami czyszczącymi. Strumień myjki musi być skierowany wzdłuż ryflowania. Pamiętaj: nie używaj dysz rotacyjnych.

  • Są zabrudzenia, np. plamy spowodowane brykietem grillowym bądź popiołem, których po dłuższym czasie nie da się usunąć wodą. Tego rodzaju zabrudzenia trzeba usuwać natychmiast po tym jak powstaną. Wtedy jest szansa, że woda wystarczy. Jeżeli nie zdążyłeś ich usunąć od razu to jest ryzyko, że cząstki brudu zdążyły już wniknąć we włókna drewniane. Tu pomoże tylko szczotka metalowa lub papier ścierny. W takim przypadku należy po prostu „zetrzeć plamę”. Podczas szorowania może nastąpić naruszenie naturalnej struktury desek. I tu uwaga: zwróć uwagę aby ścieranie następowało zgodnie z kierunkiem szczotkowania. Wtedy miejsce po wytartej plamie pozostanie niewidoczne.

  • Dzięki innowacyjnemu materiałowi RAUWOOD, z którego wykonane są deski nie ma potrzeby zabezpieczania ich środkami ochronnymi. Po wyczyszczeniu tarasu nie musisz więc zaprzątać sobie głowy olejowaniem i konserwowaniem tarasu. Deski RELAZZO odporne są także na pleśń, algi czy grzyby. Jeżeli jednak zdarzy się, że któreś z tych zabrudzeń się pojawi (np. ze względu na nie uprzątnięte resztki jedzenia, stanowiące idealną pożywkę dla pleśni) wystarczy, że przemyjesz taras wodą z dodatkiem ługu mydlanego. W ekstremalnych przypadkach możesz zastosować specjalistyczny środek do usuwania pleśni. Przetestuj go jednak w niewidocznym miejscu, gdyż niektóre środki mogą powodować przebarwienia.

  • Po wyschnięciu tarasu ustaw wszelkiego rodzaju grille, węgiel lub brykiet do grilla na dodatkowej podkładce. Zabezpieczysz w ten sposób taras przed najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami.

  • W sezonie letnim nie musisz aż tak gruntownie czyścić tarasu. Wystarczy cotygodniowe zamiatanie i okresowe spłukiwanie wodą. Ewentualnie z dodatkiem łagodnych środków czyszczących, np. płynu do naczyń. Dwa razy w sezonie zalecamy zastosowanie myjki ciśnieniowej. Wszelkie zabrudzenia, w szczególności resztki jedzenia, usuwaj na bieżąco. Zaoszczędzisz sobie sporo pracy na koniec…i na początek sezonu.

  • Ufff. Gotowe J. Zasłużyłeś na odpoczynek. Zrób sobie pyszną kawę i z książką w ręku oddaj się błogiemu relaksowi na tarasie RELAZZO.

Artykuł:  Ogrzewanie płaszczyznowe - jeśli jesteś alergikiem

Blog:  rehau
Data dodania: 2016-02-23
wyślij wiadomość

Jakie korzyści przyniesie Ci instalacja ogrzewania płaszczyznowego REHAU zamiast konwencjonalnych systemów grzejnikowych? Dziś o jednej z korzyści - równomiernym rozprowadzaniu ciepła - to szczególnie zainteresuje alergików. 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Problem: grzejniki rozprowadzają ciepłonierównomiernie.

W przypadku grzejników często zdarza się, że mimo dużej mocy grzewczej pojedyncze pomieszczenia są zimne, a w niektórych jest zbyt ciepło. A ponieważ ciepłe powietrze unosi się do góry, stopy często marzną, podczas gdy na wysokości głowy panuje niemal tropikalna temperatura. To utrudnia zachowaniu przyjemnego klimatu w pomieszczeniu i trwoni cenną energię.

Rozwiązanie: małe zawirowania powietrza dzięki ogrzewaniu płaszczyznowemu.

Równomierne rozmieszczenie ciepła nie powoduje zawirowań powietrza i zmniejsza ilość kurzu i roztoczy w powietrzu. Efekt: większy komfort życia dla alergików!
Artykuł:  Prawidłowe wietrzenie

Blog:  rehau
Data dodania: 2016-02-09
wyślij wiadomość


Nowoczesne okna są bardzo szczelne, umożliwiając tym samym zaoszczędzenie energii. Z tego względu duże znaczenie ma prawidłowe i regularne wietrzenie pomieszczeń, które:

– reguluje wilgotność powietrza i temperaturę we wnętrzu,

– zastępuje zużyte powietrze świeżym,

– usuwa nadmiar wilgoci, zapobiegając powstawaniu grzybów pleśniowych,

– zapewnia zdrowy i przyjemny klimat w pomieszczeniu.

Zimą należy wietrzyć pomieszczenia kilka razy dziennie. Najlepszy efekt uzyskujemy,otwierając całkowicie przez krótki czas wszystkie okna i drzwi,zamiast uchylania ich na wiele godzin. 

W ciągu dwóch do czterech minut następuje całkowita wymiana powietrza. W ten sposób straty ciepła są niewielkie, gdyż ściany i meble nie zostaną wychłodzone.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Artykuł:  Okna do domów energooszczędnych

Blog:  rehau
Data dodania: 2016-02-09
wyślij wiadomość

Domy energooszczędne to budynki o stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniu na energię potrzebną do ich ogrzania. W takim domu okna, podobnie jak ściany, powinny stanowić barierę dla uciekającego na zewnątrz ciepła. Funkcję tę dobrze pełnią okna energooszczędne.


Jednym ze skutecznych sposobów obniżenia kosztów ogrzewania domu jest zastosowanie okien energooszczędnych. Nieszczelne okna o niezbyt wygórowanych parametrach termoizolacyjnych są bowiem najczęstszą przyczyną dużych strat ciepła z wnętrza domu. Strat, które bezpośrednio odbijają się na budżecie domowym.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Okna energooszczędne czyli jakie?


Najważniejszym parametrem, który mówi o tym, czy okna są energooszczędne jest współczynnik przenikania ciepła Uw całego okna. W przypadku okien do domów energooszczędnych nie powinien on być wyższy niż 1,1 W/(m2K), przy czym im ma on niższą wartość, tym lepiej.


Niski współczynnik przenikania ciepła Uw okien energooszczędnych uzyskuje się przez ich odpowiednią budowę. Oszklenie do okien energooszczędnych powinno składać się z zestawu dwóch lub trzech szyb zespolonych, między którymi znajduje się gaz o słabej przewodności cieplnej – np. argon lub krypton. Szyby w oknach energooszczędnych powinny być też pokryte powłoką emisyjną, ograniczającą ucieczkę ciepła przez szklane tafle i oddzielone ciepłą ramką dystansową, wykonaną np. z tworzywa sztucznego lub ze stali szlachetnej. Taka ramka eliminuje powstawanie w tych miejscach mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Zapobiega ona także wykraplaniu się pary wodnej na obrzeżach szyb. Ciepła ramka dystansowa w oknach energooszczędnych nie powinna być cięta i łączona w narożach, gdyż powoduje to obniżenie szczelności szyby. W konsekwencji może to nawet prowadzić do ucieczki gazu z przestrzeni międzyszybowej i pogorszenia termoizolacyjności całego okna. Dlatego w oknach do domów energooszczędnych ramka dystansowa powinna być wykonana z jednego, odpowiednio giętego elementu.   

blog budowlany - mojabudowa.plProfile do okien energooszczędnych


Wybierając okna energooszczędne należy również zwrócić uwagę na profile. W przypadku okien z PVC duże znaczenie będzie miała głębokość zabudowy (zwana niekiedy szerokością profili) oraz liczba komór, z których zbudowany jest profil. Te dwa elementy oraz konstrukcja samego profilu przekładają się docelowo na ich parametry cieplne. Zazwyczaj w oknach energooszczędnych stosuje się systemy profili wielokomorowych. Optymalne rozwiązanie to sześć komór - taka budowa pozwala na uzyskanie niezbędnych parametrów cieplnych oraz zapewnienie odpowiedniej sztywności gotowym oknom i drzwiom.


Aby uzyskać odpowiednią sztywność elementu okiennego jest on wzmacniany w środku kształtownikiem ze stali. Jednak stal, która jest dobrym przewodnikiem ciepła, pogarsza parametry izolacyjne. Najnowocześniejsze rozwiązania na rynku, takie jak system GENEO, eliminują w większości przypadków konieczność zastosowania stali. Zaś brak stali sprawia, że unikamy mostków cieplnych i tym samym polepszają się właściwości izolujące profilu. Dodatkowym rozwiązaniem, które wpływa na poprawę izolacyjności termicznej okien, jest wypełnienie komór profili specjalnymi wkładkami ocieplającymi.


Artykuł:  Komory w profilu

Blog:  rehau
Data dodania: 2016-02-08
wyślij wiadomość

Czasem producenci sztucznie powiększają liczbę komór w profilu. Stosują dodatkowe przegrody, bez poszerzania profilu, żeby tylko marketingowa informacja o liczbie komór wyglądała lepiej. 

Tymczasem to szerokość profilu, a nie liczba komór, ma większy wpływ na parametry izolacyjności termicznej. 


Sprawdzajcie więc raczej wskaźniki, zamiast liczyć komory. 

blog budowlany - mojabudowa.pl


rehau
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 128425
Komentarzy: 63
Obserwują: 44
On-line: 9
Wpisów: 47 Artykułów: 133 Galeria zdjęć: 483
o nas
eksperci firmy REHAU
o firmie
Pracownicy REHAU (którzy sami też budowali albo budują) dzielą się swoją wiedzą o budownictwie energooszczędnym. Więcej o nas na www.rehau.pl
ARCHIWUM WPISÓW
2020 maj
2020 kwiecień
2019 październik
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 417
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 231
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
jahu11.mojabudowa.pl - wpisów: 215
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 201
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 138
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 120
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń